Про послаблення протиепідемічних заходів на території міста Біла Церква

Дата : 
2020-05--26

БІЛОЦЕРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я

 від  26 травня 2020 року          м. Біла Церква                                           № 256

Про послаблення протиепідемічних заходів
на території міста Біла Церква

На виконання протоколу позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25 травня 2020 року  № 16, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби  COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», виконавчий комітет міської ради вирішив: 

1. Запровадити послаблення протиепідемічних заходів на території міста Біла Церква та дозволити з 26 травня 2020 року: 

1.1 Регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському сполученні,  за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб за умови забезпечення протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом на період карантину:

1.1.1. Перевізником має бути визначена відповідальна особа, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.

При вимірюванні температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

1.1.2. При здійсненні перевезення пасажирів повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше 1 метра або наявність фізичних бар'єрів (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). Всі члени екіпажу повинні знаходитись в респіраторах  або медичних масках.

1.1.3. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску. Поруч з пасажирськими дверима розміщується нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту для користування пасажирським транспортом.

1.1.4. Перед кожною зміною проводиться вологе прибирання транспортного засобу з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, у тому числі місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо). За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. За сприятливих погодних умов рекомендовано здійснювати перевезення при відкритих вікнах. 

1.2 Діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях) за умови забезпечення протиепідемічних заходів при роботі готелів на період карантину:

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.

При вимірюванні температури тіла контактним методом необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

1.2.1 На вході в готель і в коридорах (вестибюлях) необхідно:

розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19;

організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

1.2.2 При появі симптомів респіраторного захворювання та/або підвищення температури у особи, яка проживає в готелі, така особа підлягає ізоляції в номері до отримання консультації медичного працівника.

1.2.3 Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у вестибюлі не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі. Допуск відвідувачів та перебування у готелі (за межами кімнати) дозволяється лише у респіраторі або захисній масці так, щоб були покриті ніс та рот.

Адміністрація готелю має не допускати утворення черг у місцях можливого скупчення відвідувачів (рецепція, вестибюлі, ліфтові холи тощо). В місцях потенційного скупчення відвідувачів повинно бути нанесене тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри.

1.2.4. Для уникнення черг при реєстрації поселення в готель необхідно забезпечити можливість попередньої онлайн-реєстрації відвідувачів.

На рецепції готелю встановлюється захисний екран між персоналом та відвідувачами.

1.2.5.  У готелях, до зняття відповідних обмежень, забороняється робота конференцзалів, фітнес- та спацентрів, ресторанів тощо.

Після зняття обмежень для забезпечення протиепідемічних заходів потрібно додатково враховувати рекомендації, передбачені для зазначених об’єктів/зон.

1.2.6. Харчування в готелях може бути організоване шляхом доставки їжі в кімнати за попереднім замовленням відвідувачів або в ресторанах (кафе) готелів лише на відкритих (літніх) майданчиках на відкритому повітрі, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох відвідувачів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років).

1.2.7.  Адміністрація готелю повинна забезпечити:

-   наявність щонайменше п’ятиденного запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички);

-    постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у санвузлах номерів та санвузлах загального користування. Використання багаторазових рушників заборонено (окрім персональних в номерах);

-     щогодинне вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;

-     дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських та службових зонах (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) кожні 3-4 години;

-     безперебійну роботу систем вентиляції без режиму рецеркуляції;

-     централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

-       розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок у місцях загального користування (холах, коридорах тощо);

-       обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;

-        тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОУЮ-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.

1.2.8. Працівники готелю зобов'язані:

-       регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу на 3 години;

-        утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;

-         самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань. 

1.3 Проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб, за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:

1.3.1. Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу.

1.3.2. Особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.

1.3.3. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків. 

1.4 Проведення релігійних заходів за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:

Дозволяється одночасне перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід.

На вході до будівлі організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до будівлі.

Особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.

Обов’язкове перебування в будівлі в засобах індивідуального захисту (ЗІЗ). 

2.  Управлінню освіти і науки Білоцерківської міської ради:

2.1 до 1 червня 2020 року вивчити запити батьків на відвідування закладів дошкільної освіти в умовах послаблення карантинних обмежень;

2.2 до 29 травня 2020 року :

-    здійснити оцінку ризиків щодо спроможності закладів дошкільної освіти забезпечити належне виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення тощо;

-    визначити потребу чергових закладів дошкільної освіти в засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих засобах, паперових рушниках тощо відповідно до вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19);

2.3 організувати роботу закладів загальної середньої освіти міської комунальної власності, котрі визначені пунктами проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання та основної сесії у 2020 році відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19);

2.4 визначити потребу закладів загальної середньої освіти міської комунальної власності, котрі визначені пунктами проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання та основної сесії у 2020 році, у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих засобах тощо відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) та здійснити закупівлі згідно з чинним законодавством України. 

3. Створити комісію зі встановлення готовності закладів дошкільної освіти до роботи в умовах послаблення карантинних обмежень (згідно додатку).

Комісії зі встановлення готовності закладів дошкільної освіти до роботи в умовах послаблення карантинних обмежень:

- здійснити обстеження закладів дошкільної освіти № 25, № 20, № 1, № 3, № 5, № 12, № 15, № 33 щодо їх готовності функціонувати в умовах послаблення карантинних обмежень відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19);

- за результатами обстеження видати акти готовності. 

4. Управлінню освіти і науки Білоцерківської міської ради на підставі акту готовності подати виконавчому комітету міської ради на затвердження проєкт рішення про відновлення початку роботи закладів дошкільної освіти. 

5. Контроль за виконанням рішення покласти на за заступника міського голови згідно з розподілом обов’язків.

Міський голова                                                                                    Геннадій ДИКИЙ