Увага, сказ!

Дата :
2014-04-04

У зв’язку із випадком сказу у безпритульного кота у місті Білій Церкві протокольним рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківські міській раді від 01.04.2014 року № 3 була оголошена неблагополучною щодо захворювання на сказ частина території міста Біла Церква та введені карантинні обмеження на ній визначивши межі неблагополучної на сказ території (зона із карантинними обмеженнями) а саме: частина території міста Біла Церква, яка обмежена правим берегом русла річки Рось від санаторію-профілакторію «Діброва» до моста вул. Заярська, провулком Новосельським, вул. Лісовою, вул. Учгоспна, вул. Райдужна, пров. Докучаєва, прилегла до міста частина Пилипчанського шосе, пров. Академічний, вул. Студентська, вул. Ак. Кримського, Примакова, Українська, Осводівська, Котляревського, Дружби, Чапаєва, Зарічанська, Боженко, Весняна, Фурманова, Нестерова, Гастело, Залужська, Докучаєва, Новоселівська (від вул. Чапаєва до річки «Рось»), Колгоспна, Будьоного, Ставищанська, Котляревського, Шкільна, Таращанська (від греблі до вул. Колгоспна), провулки: Залузьський, 1-6 Чапаєва, Осводівський, Колгоспний, 1-2 Будьоного, туп. Чапаєва, вул. І-ша Піщана, Піщана, вул. Заярська від р. Рось до кільцевої розв’язки вул. Піщана; частина території міста Біла Церква вулиці з провулками, які обмежені від 5-го Чапаєвського провулку по руслу р. Рось до мостового переходу вул. Заярської, від Глибочанського шосе, вздовж меж міста, до вул. Заярська, включаючи масив Піщаний. А також визначити наступні межі загрозливої зони: частина території міста Біла Церква прилегла до зони із карантинними обмеженнями, яка обмежена правим берегом русла річки Рось від моста вул. Заярська до протоки селища Летра, включаючи масив Таращанський.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин, промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання й вивезення.

В рамках прийнятого «Плану комплексних заходів по ліквідації сказу на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні на частині території міста Біла Церква» приймаються всі необхідні міри по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення тощо.

Звертаємо особливу увагу мешканців міста на тенденцію до зараження безпритульних котів та собак сказом.

Але, не зважаючи на це, частина власників тварин, не усвідомлюючи наявної смертельної небезпеки для людей та тварин, відмовляються від проведення щеплень проти сказу своїх домашніх улюбленців – котів та собак. Це є порушення вимог Правил утримання собак та котів у місті Біла Церква, що затверджені рішення Білоцерківської міської ради від 29.10.2009 № 1157 за що передбачено відповідальність у вигляді адміністративного стягнення згідно ст. 154 Кодексу Україно про адміністративні правопорушення громадян – власників собак та котів, посадових осіб підприємств, установ і організацій, що утримують тварин.

Щеплення собак та котів проводяться безкоштовно за адресою: м. Біла Церква, вул. Товарна, 27, у приміщенні Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини. Телефони для довідок: 65334, 61023, 65205.