День партизанської слави

|  22. 09. 2014

22 вересня в м.Біла Церква був проведений  ряд заходів з нагоди Дня партизанської слави.

Зокрема, цього дня керуючий справами виконавчого комітету міської ради Н.Дудко   взяла участь у  покладанні квітів до пам’ятника, де поховані 40 партизанів та підпільників, а також жінки і діти, розстріляні в грудні 1943р. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих за Україну.

З метою  посилення соціального захисту  учасників партизанського руху і підпільної боротьби в роки  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та  з нагоди відзначення Дня партизанської слави у місті було організоване відвідування колишніх партизанів вдома. Відповідно до  розпорядження міського голови В.Савчука 9 учасників партизанського руху і підпілля та одна вдова отримали вітальні адреси та матеріальну допомогу.

Колишні партизани-підпільники зробили значний внесок у визволення міста в кінці грудня 1943 – на початку 1944 років. За роки окупації на Білоцерківщині було створено і діяло 30 підпільних груп, що нараховували понад 900 осіб. Кожен з тих, хто добровільно із зброєю в руках став на захист свого народу, рідної землі, пройшов найтяжчі випробування в запеклих боях, заслуговує на високу оцінку їхнього подвигу і уваги з боку держави.

Більшості з них вже далеко за 80, дехто потребує щоденної підтримки. Міською владою постійно проводяться та в подальшому проводитимуться заходи щодо соціально-побутового забезпечення, медичного обслуговування партизанів-ветеранів Великої Вітчизняної війни та ін.

Крім того проводиться робота щодо патріотичного виховання молоді, вшанування пам’яті про подвиг, який здійснили партизани. За участю ветеранів проводяться тематичні уроки, лекції, бесіди  в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих та позашкільних навчальних закладах.  В загальноосвітніх школах, музейних, бібліотечних та клубних закладах  оформлені тематичні виставки фотографій і плакатів воєнних років та історичної літератури про партизанський  рух  в Україні  та  м.Біла Церква.

В заходах взяли участь начальник управління соціального захисту населення міської ради Г.Мельніченко, заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Т.Велігорська.