Соціальний захист населення в зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги

|  23. 09. 2014

22 вересня в м.Біла Церква відбулася прес-конференція для представників міських засобів масової інформації з питань соціального захисту населення в зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, в якій взяла участь заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Т.Велігорська.

В ході прес-конференції заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради  поінформувала присутніх про заходи, які здійснюються в Білій Церкві щодо реалізації соціальної підтримки найменш захищених верст населення при оплаті житлово-комунальних послуг та механізм надання відповідних допомог.

Зокрема, наголосила, що в  умовах  підвищення ціни на природний газ, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги Кабінетом Міністрів України з 01 липня 2014 року запроваджено  новий вид соціальної підтримки сімей – компенсацію додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, діє вже відома програма житлових субсидій.

Якщо житлова субсидія надається на всі види житлово-комунальних послуг, то компенсація лише на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та гарячої води.

Заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Т.Велігорська відмітила, що право на компенсацію мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. При цьому прожитковий мінімум для сім’ї визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення: для громадян працездатного віку – 1218 грн.; для дітей віком до 6 років - 1286 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років  - 1032 грн. ; для громадян , які втратили працездатність - 949 грн.

У разі, якщо дохід сім’ї менший за прожитковий мінімум для сім’ї, то така сім’я матиме право на призначення компенсації.

Під час прес-конференції присутнім також було наголошено, що при призначенні компенсації, як це передбачено Програмою житлових субсидій, не враховується майновий стан сім’ї, зокрема наявність у володінні більше ніж одного житлового приміщення, більше 2-х транспортних засобів, здачі в оренду житлового приміщення, наявність не задекларованих джерел існування, купівлі майна, товарів на суму понад 10 прожиткових мінімумів. Також, якщо будь-хто з працездатних членів сім’ї надає інформацію про відсутність доходів, то компенсація буде призначена, тоді як у призначенні субсидії на загальних підставах буде відмовлено.

З 01 жовтня 2014 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» вносяться суттєві зміни до Порядку надання населенню житлових субсидій. Так, субсидія буде призначатися  на соціальну норму житла і соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами. Соціальна норма житла збільшується на 17,37 кв.м. і буде становити 48,87 кв.м.  На сьогодні норма користування житлом становить 31,5 кв.м. Також і збільшується норма споживання електроенергії. А норми споживання природного газу, холодного водопостачання та гарячої води для призначення субсидії  - зменшені.

Сума призначеної субсидії, яка була перерахована на рахунки організацій надавачів житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і не використана домогосподарством внаслідок економії послуг  відтепер буде зараховуватися як оплата обов’язкової  частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.

На даний час невикористана сума субсидії повертається до бюджету внаслідок проведених перерахунків по фактичному споживанню комунальних послуг.

Субсидія, як і компенсація буде надаватися одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особові рахунки (зараз надається лише власнику житлового приміщення чи будинку).

Крім того, суттєвих змін зазнає і визначення обов’язкового  платежу. Відтепер його розмір буде  становити від 3,2 %  для домогосподарства з  доходом на 1 особу в 500 грн., до 31,8 %  для домогосподарства з  доходом на 1 особу в 5000 грн.

Зокрема, якщо пенсіонер проживає в  1-кімнатній квартирі площею 35,2 кв.м. і отримує пенсію в розмірі 1100 грн. - буде сплачувати 7,02 % від доходу, тобто - 77 грн. 22 коп., а було 10 %  тобто 110 грн.  решта плати за житлово-комунальні послуги і буде субсидією.

Заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради наголосила, що отримати консультації із зазначених питань можна в єдиній приймальні громадян управління соціального захисту населення міської ради за адресою - м.Біла Церква, пров. Ковальський, 14, в приймально-консультативному пункті при міських ЖЕКах  та за телефонами «гарячої лінії» -5-33-25, 38-85-34.

В ході прес-конференції заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Т.Велігорська дала відповіді на поставлені питання журналістів.