Шановні виборці, кандидати у депутати та інші учасники виборчого процесу!

Дата :
2014-10-24

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян)», яким запроваджено міжнародну практику щодо притягнення до кримінальної відповідальності виборця за одержання неправомірної вигоди у зв’язку з реалізацією свого виборчого права.

Так, нова редакція ст. 160 Кримінального кодексу України «Підкуп виборця, учасника референдуму» передбачає кримінальну відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (голосування за окремого кандидата на виборах, відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі, голосування на виборчій дільниці більше одного разу) незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування.

Максимальне покарання за вчинення зазначених дій – обмеження волі на строк до двох років.

Ті ж хто пропонуватиме, обіцятиме чи надаватиме виборцю неправомірну вигоду за вчинення або не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Звертаю увагу, що особливо суворо, до семи років позбавлення волі, каратимуться зазначені дії, якщо вони вчинені кандидатом в депутати або його довіреною особою на виборах, представником, уповноваженою особою політичної партії, офіційним спостерігачам, членом виборчої комісії.

Шановні учасники виборчого процесу столичної області, незабаром вибори депутатів до Верховної Ради України, вибори майбутнього нашої країни! Я закликаю всіх, незалежно від політичних поглядів, до неухильного дотримання норм виборчого законодавства. Пам’ятайте, що незнання закону не звільняє від відповідальності.

Прокурор Київської області                                     В. Безкоровайний