Білоцерківська об’єднана державна фінансова інспекція інформує

Дата :
2015-01-22

Білоцерківська об’єднана  державна фінансова інспекція   відзначає своє професійне свято

Свій День народження  26 січня буде святкувати Державна фінансова інспекція України. Проте свято - не привід „розслаблятися”, спочивати на лаврах. Навпаки: економічна ситуація в країні непроста, завдання збереження та раціонального використання бюджетних коштів набуває все більшої ваги. Тому і відзначатиме свою 22 річницю Державна фінансова служба насамперед подальшим підвищенням ефективності роботи, новими здобутками у справі збереження державного надбання.

Щиро вітаю працівників та ветеранів Білоцерківської об»єднаної державної фінансової інспекції із 22-ю річницею від дня утворення органів державного фінансового контролю України.

Бажаю міцного здоров’я, щастя, успіхів та натхнення у нелегкій роботі. Нехай рідні завжди оточують Вас любов’ю та розумінням, а колеги повагою. Миру, злагоди, любові та достатку у Вашому домі!

З повагою начальник
Білоцерківської ОДФІ                                                      Л.Г. Репецька

Консультує  Держфінінспекція в Київській області

Безперечно, 2014 рік був нелегким і для українського суспільства  і для держави в цілому. Забезпечуючи стабільність економіки органами влади приймались рішення, серед яких значущими можна назвати такі, що стосувались державного управління і державного контролю.

Державна фінансова інспекція в Київській області, у відповідності до Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” від 26.01.1993 №2939-XII є органом, уповноваженим на здійснення державного фінансового контролю.

Після „повернення до життя” Верховною радою України Конституції України зразка 2004 року, та зміни президентсько-парламентської форми правління та парламентсько-президентську, зменшилась концентрація влади в руках Президента України, зокрема і щодо затвердження положень про центральні органи виконавчої влади.

Нагадаємо, що до 06.08.2014 року Державна фінансова інспекція України діяла на підставі положення, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року №499/2011.

В подальшому, у зв’язку з прийняттям Закону України від 27.02.2014 року №795-VII  „Про внесення змін до Закону України „Про центральні органи виконавчої влади”, 06.08.2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №310 „Про затвердження Положення про державну фінансову інспекцію України”.

Новим положенням упорядковано або змінено окремі норми, що регулюють загальноправовий статус Інспекції, які стосуються повноважень та функцій органів Держфінінспекції, серед яких: умови координації Інспекції з КМУ та Міністерством фінансів України, визначення нормативно-правової бази, якою керується Держфінінспекція, утворення територіальних органів Держфінінспекції тощо.

Крім того, конкретизовано завдання та функції Держфінінспекції, упорядковано та приведено у відповідність до Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” від 26.01.1993 №2939-XII, перелік об’єктів, на які поширюються функції державного фінансового контролю, частково упорядковано питання реалізації матеріалів перевірок державних закупівель та інше.

Зазнала змін і структура Державної фінансової інспекції в Київській області, зокрема: з 27.08.2014 року створено Броварську об”єднану державну фінансову інспекцію (здійснює функції на території м. Бровари та Броварського району) та Рокитнянську міжрайонну державну фінансову інспекцію (здійснює функції на території Рокитнського, Богуславського та Таращанського районів).

Разом з тим, у відповідності до статті 31 Закону України ”Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік” від 31.07.2014 №1622, що набрав чинності з 03.08.2014 року, Держфінінспекції та її територіальним органам заборонено проведення перевірок всіма контролюючими органами (за виключенням органів Державної фіскальної служби України), окрім як з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

До контрольних заходів, щодо яких не застосовувались обмеження відносились і ревізії, що проводились для правоохоронних органів у відповідності до норм Кримінального процесуального кодексу України (постанова КМУ від 13.08.2014 №408).

Наразі, норми Закону №1622 від 31.07.2014 року втратили чинність, що відповідно, відновило повноваження Інспекції в частині проведення ревізій та перевірок.

Зважаючи на зазначене, перед працівниками Інспекції та посадовими особами об’єктів контролю постає питання чіткого дотримання чинного законодавства, що регулює порядок здійснення державного фінансового контролю та реалізації його результатів.

Окремо, хотілося б зупинитися на особливостях проведення зустрічних звірок.

Так, підприємства часто відмовляються від надання документів на вимогу працівників Інспекції, посилаючись на можливість надання лише тих документів, які підтверджують розрахунки з об’єктами контролю, забуваючи при цьому, про норми п.11 ст.10 вищезгаданого Закону №2939, згідно яких,  посадові особи Інспекції мають право одержувати  від  державних  органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб – підприємців, інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на них завдань.

Невиконання законних вимог працівників Інспекції в даному випадку тягне за собою накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів та залучення до таких звірок правоохоронних органів.

Таким чином, з метою уникнення непорозумінь, Державна фінансова інспекція в Київській області закликає всіх керівників та інших посадових осіб неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства з вищезгаданих питань.

Юридичний відділ Держфінінспекції
в Київській області

„Телефон довіри” Держфінінспекції України – 425-38-18

„Телефон довіри” Держфінінспекції в Київській області – 285-51-99