Урочистості з нагоди 80-річчя Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського та Міжнародного дня театру

|  30. 03. 2015

27 березня в м. Біла Церква  відбулися урочистості з нагоди 80-річчя Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського та Міжнародного дня театру.

В ході заходу колектив театру привітав Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України В.Кириленко, який  наголосив, що Біла Церква - осередок мистецтва та творчості Київщини, вона є батьківщиною  багатьох славних митців, які відомі не тільки на Київщині, а й в Україні.

Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України вручив згідно Указів Президента України № 126/2015 та №180/2015 посвідчення про присвоєння почесних звань - Народний артист України - провідному майстрові сцени Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.Саксаганського - Л.Дяченко, Заслужений артист України - провідному майстрові сцени театру - В.Надем’янову та актрисі драми - Н.Моцній, Заслужений діяч мистецтв - балетмейстерові -  С.Дядюн, а ряд акторів нагородив Почесними  грамотами Міністерства культури України.

Вітаючи колектив театру зі святом голова Київської обласної державної адміністрації В.Шандра високо оцінив майстерність акторів Київського академічного обласного музично-драматичному театру ім.П.Саксаганського, відмітив, що театр є справжньою окрасою Київщини, зазначив, що завдяки наполегливій праці його колективу жителі області мають можливість знайомитись із мистецтвом. Наголосив на  підтримці театру з боку Київської обласної державної адміністрації та з нагоди свята вручив деяким представникам театру Почесні грамоти  та подяки Київської обласної державної адміністрації.

Із 80-річчям Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського та Міжнародним днем театру присутніх привітав голова Київської обласної ради М.Бабенко, відмітивши, що Київська область пишається театром, який має високий професійний рівень. Висловив впевненість що в театру є майбутнє, адже в ньому працює талановитий колектив та вручив ряду працівників Почесні грамоти та подяки Київської обласної ради з наданням цінних подарунків.

Міський голова  В.Савчук привітав колектив театру із ювілеєм, наголосив на його  вагомій ролі в  культурно-мистецькому  житті не тільки Білої Церкви, а й всієї Київської області.

Міський голова висловив слова вдячності керівництву області за підтримку Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського,  зазначивши, що театр за часи свого існування пережив піднесення та падіння, але зараз має достатній рівень фінансування, який забезпечує його належне функціонування.

Відмітив  високопрофесійність акторів театру, які підтримують започатковані традиції, подякував  акторам-ветеранам та висловив сподівання, що не один талановитий актор театру в майбутньому досягне визнання світового рівня. Побажав високих творчих досягнень та з нагоди свята вручив нагрудні знаки «За заслуги перед містом» - генеральному директору -художньому керівнику Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського В.Ускову,  «Відзнака міського голови» - заступнику директора Л.Бондаровець,  а ряду акторів - грамоти виконавчого комітету Білоцерківської міської ради .

Міський голова також передав до музею театру раритетні афіші даного театру 1919 року.

Присутні також отримали вітання та грамоти від голови Білоцерківської районної державної адміністрації В.Маршалка, від імені народного депутата України О.Марченка присутніх  привітав його помічник О.Хозєєв, який передав вітальну адресу та вручив колективу квіти і цінний подарунок.

В ході заходу присутні проглянули святковий концерт у виконанні акторів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського.

В заході взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації І.Подолянць, представники громадськості,  регіональних і міських ЗМІ.