ПРОТОКОЛ №1 наради «Круглого столу» з обговорення проекту рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції»

Дата :
2015-05-21

м. Біла Церква                                                                                21.05.2015 року

Білоцерківської міської ради

(Малий зал)                                                                                                      12.45

Присутні:

Сокол В.І. – заступник міського голови;

Антонюк М.А. – заступник міського голови;

Кревський Г.Ф. – начальник Управління містобудування та архітектури

Карпенко О.О. – начальник Управління економіки виконавчого комітету

Білоцерківської міської ради;

Турій О.В. – начальник Відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громад кістю

Петрик Ю.Ф. – депутат Білоцерківської міської ради;

Малюк В.В. - депутат Білоцерківської міської ради;

Колосенко М.П. – депутат Білоцерківської міської ради;

Беркут С.Г. – депутат Білоцерківської міської ради;

Цвіров В.М. – голова Білоцерківського міського осередка Всеукраїнської

громадської організації «Антикримінальний вибір»;

Яковенко А.Ю. – заступник начальника Відділу з питань землекористування

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.     Обрання голови та секретаря наради «Круглого столу»;

2.     Про винесення проекту рішення «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції» на розгляд чергової сесії.

Питання 1.

Слухали: Сокола В.І., який запропонував вибрати головою наради «Круглого столу» - Сокола В.І., секретаря – Яковенко А.Ю.

Постановили:

Обрати головою наради «Круглого столу» - Сокола В.І., секретарем – Яковенко А.Ю.

За – 11;                                  Проти – 0;                             Утримувались – 0.

Питання 2.

Слухали: Сокола В.І. – з інформацією стосовно проекту рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції».

На сьогоднішній день відсутній єдиний порядок розміщення тимчасових споруд, часта зміна нормативних актів у галузях землевпорядкування, будівництва та містобудування призводять до гальмування розвитку малого та середнього бізнесу. Якщо ця проблема не буде вирішена, це може негативно вплинути як на благоустрій міста та утримання в належному стані території, так і на розвиток економіки міста в цілому.

Тому, прийняття нормативно – правового акта органом місцевого самоврядування м. Біла Церква дозволить врегулювати правові відносини, впорядкувати землекористування в межах земель територіальної громади міста та збільшити дохідну частину місцевого бюджету за рахунок  плати за сервітутне (обмежене) використання земель комунальної власності територіальної громади           м. Біла Церква.

Виступили:

Яковенко А.Ю. – метою даного регулювання є впорядкування землекористування в межах земель територіальної громади м. Біла Церква, є врегулювання механізму реалізації принципу платності використання землі та забезпечення економічного регулювання земельних відносин для яких відсутній загальнодержавний механізм закріплення землекористування.

Досягнення зазначених цілей можливе лише завдяки прийняттю проекту рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції», оскільки він цілком забезпечує законні інтереси громадян, суб’єктів господарювання, держави, Білоцерківської міської ради як органу місцевого самоврядування та інших

суб’єктів правовідносин у питанні розміщення тимчасових споруд; сприяє інформаційному забезпеченню оподаткування та ринку земель; стимулює ефективне землекористування на засадах ринкової економіки; забезпечує вдосконалення процедури оформлення документів на землю; чітко встановлює перелік документів, необхідних при оформленні договору особистого строкового сервітуту на землю; регламентується часовими параметрами, що стимулює зростання підприємницької активності.

Обраний спосіб є актуальним, у повній мірі відповідає вимогами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", оскільки у цьому випадку досягнення зазначеної мети можливе у найбільш короткий термін з урахуванням особливостей роботи міської ради, її виконкому, органів податкової інспекції, виконавчої влади з питань земельних відносин.

Постановили:

Схвалити проект рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції» та винести даний проект рішення на розгляд чергової сесії міської ради.

Протокол №1 наради «Круглого столу» з обговорення проекту рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового положення про порядок сервітутного (обмеженого) використання земель комунальної власності територіальної громади м. Біла Церква в новій редакції» від 21 травня 2015 р. складений у двох примірниках.

Головуючий                                                                В. І. Сокол

Секретар                                                                     А. Ю. Яковенко