Про факти «телефонного» шахрайства

Дата :
2015-06-26

Прокуратурою міста Біла Церква здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому СВ Білоцерківського МВ ГУ МВС України в Київській області  за численними фактами заволодінь грошовими коштами громадян шляхом обману з боку «телефонного» шахрая.

Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що підозрюваний  із використанням засобів мобільного зв’язку здійснив ряд телефонних дзвінків жителям м. Біла Церква, яким, представляючись працівником правоохоронного органу, повідомляв завідомо неправдиву інформацію, що їх близькі родичі потрапили до відділку міліції та з метою не притягнення їх до кримінальної відповідальності необхідно терміново перерахувати грошові кошти на вказані ним рахунки в банківських установах.

Жертвами «телефонного» шахрая стало 35 мешканців міста, які в сукупності перерахували на банківські рахунки  зловмисника понад пів мільйона гривень.

На разі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт направлено до Білоцерківського міськрайонного суду для розгляду по суті.

Дії винної особи кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, якою передбачено покарання у виді позбавлення волі до 5 років.

З огляду на викладене звертаємо увагу громадськості на вказані факти та у разі прийняття такого роду дзвінків невідкладно інформувати Білоцерківський МВ  ГУ МВС України в Київській області  або прокуратуру м. Біла Церква за тел. 102, 5-31-50, 5-92-22

Прокурор м. Біла Церква
старший радник юстиції                                                  Бутович О.І.