Виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» прокуратурою міста

Дата :
2015-06-26

Реалізація права громадян на доступ до публічної інформації в умовах сьогодення являється одним із пріоритетних шляхів забезпечення прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень. Не виключенням є і  органи прокуратури України. Доступ до публічної інформації є одним із механізмів реалізації права кожного на інформацію та захист своїх законних інтересів

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», такий доступ забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації, в тому числі в засобах масової інформації та на Інтернет ресурсах, а також шляхом надання інформації за запитами.

Так, прокуратурою міста впродовж 2014 року здійснено 27 виступів у місцевих засобах масової інформації та двічі надано інформацію в органи місцевого самоврядування, де висвітлено результати діяльності прокуратури м. Біла Церква. Крім того, впродовж вказаного періоду розглянуто 3 запити на інформацію, що надійшли від громадян та стосувались наглядової та організаційно-розпорядчої діяльності. З них: двом запитувачам надано мотивовані роз’яснення, в задоволенні одного із запитів відмовлено через його невідповідність вимогам вищезазначеного Закону.

Доцільним є іще раз нагадати громадянам вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації». Так, статтею 19 вищезазначеного закону передбачено, що:

- запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні;

- запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту;

- запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача;

- письмовий запит подається в довільній формі, поряд із цим обов’язково повинен містити:

1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Поряд із цим слід пам’ятати, що конфіденційна, таємна  та службова інформація має обмежений доступ та на законних підставах може не бути надана запитувачу.

Крім того, звертаю увагу читача, що суть запиту повинна зводитись до прохання надати інформацію, якою володіє розпорядник. Закон України «Про доступ до публічної інформації»  надає право доступу до вже існуючої інформації (документів) і не вимагає створення у відповідь на запит нової інформації. Таким чином, запити, розгляд яких вимагає проведення аналітичної роботи чи перевірки порушень закону, розглядаються в поряду передбаченому Законом України «Про звернення громадян».

Прокурор м. Біла Церква
старший радник юстиції                                                  Бутович О.І.