Повідомлення головного управління ДФС у Київській області

Дата :
2015-07-13

В пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано спробу незаконного вивезення 7 кг бурштину

Громадянин Китаю, студент одного з українських вищих навчальних закладів, профілем якого є образотворче мистецтво, відлітаючи з України на батьківщину спробував вивезти бурштин.

Пасажир обрав для проходження спрощену систему митного оформлення -   «зелений коридор», чим заявив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України. Після проходження зони спрощеного митного контролю, в особистих речах громадянина Китаю, без ознак приховування, виявлено необроблене каміння природного походження коричневого кольору з різними відтінками та різного розміру і форми, по ознакам - дорогоцінне каміння органогенного походження у сировині, а саме - бурштин.

Каміння знаходилось у 6 прозорих поліетиленових пакетах, перемотаних прозорою клейкою стрічкою, що містились поверх особистих речей пасажира у  дорожніх валізах.

Відповідно до чинного Митного кодексу України товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 Євро, при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації та зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України. Також законодавством України встановлено обмеження щодо переміщення даного виду товарів через митний кордон України.

Тому, працівниками Київської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил та бурштин вилучено до винесення судом рішення у справі.

ГУ ДФС і Київській області

Громадянин Ізраїлю намагався незаконно ввезти на територію України 24, 9 тис. доларів США через пункт пропуску «Бориспіль»

Авіапасажир для проходження митного контролю скористався спрощеною системою - «зеленим коридором».

Валюту, яка знаходились в одному з відділень дорожньої сумки пасажира (ручній поклажі), виявлено без ознак приховування, після перетину пасажиром «білої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного контролю.

З виявленої суми громадянину пропущено 10 900 доларів США. За  протоколом про порушення митних правил вилучено 14 000 доларів США  до винесення судом рішення у справі.

ГУ ДФС і Київській області