Повідомлення головного управління ДФС у Київській області

Дата :
2015-07-23

На Київщині припинена діяльність  міжрегіональних «конвертаційних центрів»

“16 та 17 липня працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області одночасно припинено діяльність 2-х міжрегіональних «конвертаційних центрів»,” - повідомив на брифінгу начальник оперативного управління ГУ ДФС у Київській області Роман Потапов.

В ході досудового розслідування кримінальних проваджень встановлено 2 злочинні групи  осіб чисельність 17 осіб (6 та 11), кожна з яких використовуючи підконтрольні їм підприємства, організувала роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття незаконної діяльності «живих» суб’єктів господарювання шляхом проведення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку та штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей.

Безготівкові кошти діючих суб’єктів господарювання надходили на рахунки транзитно – конвертаційних суб’єктів господарювання у вигляді оплати за товари (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались за допомогою чекових книжок у готівку за винагороду у розмірі  6 – 10 %. Податковий кредит транзитно – конвертаційних суб’єктів господарювання формувався як за рахунок проведення псевдо фінансових операцій з підконтрольними фіктивними суб’єктів господарювання та і від суб’єктів господарювання, які мали надлишок податкового кредиту (підприємства-імпортери та сільхозвиробики).

За період 2014 - 2015 років підприємства, які входили до складу «конвертаційних центрів» проконвертовано близько 200 млн. грн. в результаті чого, реально діючими підприємствами незаконно сформовано податковий кредит з ПДВ на 30 млн. гривень.

В ході ліквідації «конвертаційних центрів» проведено 19 обшуків, за результатами яких вилучено готівкові кошти на суму  близько 700 тис. грн., понад 40 печаток підприємств, оргтехніка, первинні документи з відбитками печаток, мобільні телефони та банківські картки, що використовувалася для здійснення незаконної діяльності.

Також на банківських рахунках транзитно-конвертаційних підприємств, що входили до складу викритих «конвертаційних центрів» заблоковано понад 4 млн. грн..

На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційних центрів» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та встановлюються реальні суб’єкти господарювання, що використовували послуги вказаних «конвертаційних центрів» для ухилення від оподаткування.

ГУ ДФС у Київській області

На Київській  митниці ДФС затримана партія волоських горіхів вартістю понад 2 млн. гривень

Працівниками Київської митниці ДФС у співпраці з оперативним управлінням ГУ ДФС у м. Києві зафіксовано спробу вивезення до Азербайджану крупної партії ядер волоських горіхів з приховуванням від митного контролю.

До Київської  митниці ДФС було подано дві електронні митні декларації та товаросупровідні документи на вантаж «Ядра волоських горіхів очищених від шкарлупи, врожаю 2014 року необроблені» вагою нетто 42, 2 тис. кг. На перший погляд, всі необхідні документи для митного оформлення в режимі «експорт» були у наявності. Однак, незабаром була отримана інформація, що громадянин, який значиться директором, засновником та головним бухгалтером підприємства-експортера, повідомив, що підприємство зареєстровано без його відома і він не має жодного відношення до його діяльності. Встановлені факти свідчили, що Київській митниці ДФС подано документи, що містять неправдиві дані щодо відправника товарів і підстави для митного оформлення відсутні.

Вантаж горіхів вагою 18,2 тонн вилучено до винесення судом рішення у справах. Складено протоколи про порушення митних правил. Решту 24 тонни горіхів затримано  на Одещині, на шляху до отримувача.

ГУ ДФС у Київській області