Дата :
2015-07-28

Білоцерківське міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області інформує  жителів міста, що лабораторно-інструментальні  дослідження атмосферного  повітря проводяться згідно  річного плану соціально-гігієнічного моніторингу на територіях,  прилеглих до вулиць з інтенсивним рухом, житлових територіях  в  зоні  впливу промислових  підприємств, таких  як  ТОВ «Валтекс», ТОВ «Лео-стар», а також  в  зоні  східного  промвузла  міста. Згідно результатів досліджень  концентрація діоксиду азоту перевищує  гранично - допустиму концентрацію в 1,2 – 1,3 рази  по вул. Ярослава Мудрого,49  (біля міської лікарні №1),  по вул. Павліченко,22  (біля ЗОШ №3)  та по вул. П. Запорожця,327. Також встановлено перевищення гранично -допустимої концентрації завислих речовин по бульв. 50-річчя Перемоги,90 (біля Колегіуму). Згідно  вимог «Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць» ДСП 201-97 ступінь небезпечності атмосферного повітря в зазначених точках оцінюється, як слабко небезпечний.

Основним джерелом забруднення атмосферного повітря в зоні житлової забудови на сьогоднішній день залишається автомобільний транспорт, його частка у забрудненні атмосферного повітря викидами  складає 85%.

За даними лабораторних вимірювань шумового навантаження виявлені пере-вищення еквівалентних рівнів шуму від автотранспорту на територіях,  прилеглих до житлових будинків та шкіл, які розташовані біля вулиць з інтенсивним рухом автомобілів (вул. Леваневського,  вул. Павліченко,  вул. Січневого прориву, вул. Я. Мудрого, вул. Шевченка,  вул. Сломчинського,  бульв. 50 річчя Перемоги, вул. Сквирське шосе  та  вул. Осипенко). Перевищення гранично-допустимих рівнів становить від 2 дБА до 18 дБА.