Інформація Білоцерківського міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області

Дата :
2015-08-26

Білоцерківське міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області доводить до відома жителів міста, що за результатами моніторингових мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень води з р. Рось в районі центрального міського пляжу в пробах, відібраних з 17 по 25 серпня Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень  ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ», індекс бактерій групи лактозопозитивної кишкової палички становить 25000, що перевищує допустиму норму в 5 разів. Відмічається погіршення якості води по санітарно-хімічних показниках, а саме: по кольоровості, мутності та БСК5 (біохімічне споживання кисню) згідно ГОСТ 17.1.5.02-80 «Гигиенические требования к зонам рекреации водных объектов».

За критеріями мікробіологічної оцінки  вода відноситься до категорії  «брудна»  - купатися не рекомендується.

Крім води, небезпека є і самому піску в районі центрального пляжу. Проведені санітарно-мікробіологічні та паразитологічні дослідження  піску на центральному міському пляжі  свідчать про забруднення останнього бактеріями групи кишкової палички (БГКП виявлено в 0,1г.)  та  яйцями аскарид  (5-10 в п/зору).

Згідно отриманих результатів мікробіологічного дослідження води на холеру та паразитологічні показники встановлено: патогенних штамів збудників холери, яйця гельмінтів та цисти лямблій  не виявлено.

Причинами погіршення якості води можуть бути  погодні умови, які призвели до падіння рівня річки та цвітіння водорослин, а також  можливе  забруднення  її  колекторами  зливової  каналізації з вул. Шаумяна, Водопійної, Росьової.

Дослідження річкової води продовжуються, про якість води в р.Рось  Держсанепідслужба міста  інформуватиме  населення  регулярно.

Начальник Білоцерківського міського Управління
Головного управління   Держсанепідслужби
 у Київській області                                                                                      Г.А. Провізіон