День партизанської слави

|  22. 09. 2015

22 вересня в м.Біла Церква відбулися заходи  з нагоди Дня партизанської слави.
Зокрема, цього дня  за дорученням міського голови В.Савчука керуючий справами виконавчого комітету міської ради Н.Дудко  поклала квіти до пам’ятника, де поховані 40 партизанів та підпільників, а також жінки і діти, розстріляні в грудні 1943р. Наголосила, що в місті на даний час проживає 7 учасників партизанського руху і підпільної боротьби і 1 партизанська вдова. Згідно розпорядження міського голови В.П.Савчука, з нагоди відзначення Дня партизанської слави в Білій Церкві, було організовано відвідування партизанів на дому, де вони отримали вітання та матеріальну допомогу.
Хвилиною мовчання вшановано тих, хто не дожив до цього дня.
За роки окупації на Білоцерківщині було створено і діяло 30 підпільних груп, що нараховували понад 900 осіб. Кожен з тих, хто добровільно із зброєю в руках став на захист свого народу, рідної землі, пройшов найтяжчі випробування в запеклих боях, заслуговує на високу оцінку їхнього подвигу і уваги з боку держави.
 Колишні партизани-підпільники зробили значний внесок у визволення міста наприкінці грудня 1943 – на початку 1944 років. Більшості з них вже далеко за 80, дехто потребує щоденної підтримки. Міською владою постійно проводяться та в подальшому проводитимуться заходи щодо соціально-побутового забезпечення, медичного обслуговування партизанів-ветеранів Другої світової війни та ін..
Крім того проводиться робота щодо патріотичного виховання молоді, вшанування пам’яті про подвиг, який здійснили партизани. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах та Білоцерківській міській централізованій бібліотечній системі проведені тематичні виставки документів, друкованих видань, фотоматеріалів, присвячених історії партизанського руху на Білоцерківщині. Проведені тематичні уроки, бесіди з історії підпільно-партизанського руху в роки Другої світової війни в Україні.
В заході взяла участь начальник управління соціального захисту населення міської ради Г.Мельніченко, представники громадськості.