Шановні білоцерківці!

|  26. 04. 2016

Тридцять років минуло від дня, з якого розпочалося нове літочислення для України, Білої Церкви і всього людства.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції прогримів вибух, яких сколихнув увесь світ. Страшна звістка про катастрофу облетіла всю планету. Оспіваний мирний атом, здавалося б, приручений і покірний, вийшов з-під контролю людини, розкидаючи навкруги незриму отруту радіації.

Чорнобиль змінив життя мільйонів людей, назавжди розділив їх долі на дві половини: життя до катастрофи і після .

Розміри Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей. Біла Церква одне із перших міст, яке приєдналося до ліквідації катастрофи.

Близько 4 000  жителів нашого міста стали ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи, заплативши за порятунок світу найдорожчим - своїм здоров’ям та життям. Зараз в місті проживає близько 2 700 ліквідаторів, практично всі хворіють і потребують належного медичного та соціального забезпечення.

В перші дні після катастрофи Біла Церква прийняла близько 2000 евакуйованих і стала для них другою домівкою. В місті робили все можливе, щоб люди із зони відчуження мали все необхідне для повноцінного життя.

Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за порятоване вашими зусиллями людство.

Від душі бажаю кожному з Вас міцного  здоров’я та злагоди в родинах! Пам’ять про померлих - вічна.

міський голова                                  Геннадій Дикий