Чужої біди не буває

|  27. 09. 2016

26 вересня в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 (директор - Наталія Слободянюк) відбулося відкриття ресурсної кімнати для дітей з особливими потребами.

Цього року  загальноосвітня школа  № 15 одна із перших шкіл в Україні буде здійснювати навчання дітей із порушенням аутистичного спектру. Це забезпечить таким дітям можливість ефективно навчатися, змінювати різні види діяльності, саме тут реалізовуватиметься  їхня індивідуальна програма розвитку.

Інклюзивна освіта це не лише можливість для дітей з особливими потребами сидіти поруч з іншими і навчатися, не лише спеціально обладнані класи або школи, але й готовність і знання людей, як працювати з такими дітьми (про інклюзивну освіту в Білій Церкві докладніше можна почитати тут http://bc-rada.gov.ua/node/5955).

Так, у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15  працюють висококваліфіковані вчителі, соціальні педагоги, з’явилися у штатному розписі  - логопед, дефектолог,  реабілітолог та корекційний педагог. Цього навчального року двадцять дітей з особливими потребами матимуть можливість із своїми однолітками навчатися в загальноосвітній школі.

На урочистому відкритті  ресурсної кімнати для дітей з особливими потребами був присутній міський голова Геннадій Дикий.

Міський голова відмітив, що наше місто є лідером по розвитку інклюзивної освіти в Україні. Таке лідерство є результатом плідної та багаторічної праці як міської влади, так і педагогічного колективу школи.

«На моє переконання, європейське суспільство відноситься з високою повагою до людей з особливими потребами. Саме увага та доброзичливе ставлення до таких людей і є запорукою гуманності, розвитку людської свідомості та людяності», - зазначив Геннадій Дикий.

«Міська влада активно працює і буде надалі працювати в напрямку допомоги та підтримки навчальних закладів міста. Зокрема, з місцевого бюджету у 2015 році було виділено кошти на матеріально-технічне забезпечення  навчальних закладів на суму 10 млн.грн., а в 2016 році – 35 млн. грн.» , - сказав міський голова.

Перед присутніми виступив начальник управління освіти та науки міської ради Юрій Петрик. Він зазначив, що міська влада та керівництво школи максимально забезпечать комфортні умови для навчання дітей з особливими потребами.

«Мені дуже приємно, що на даний час є діалог між владою міста, колективом навчального закладу та батьками школярів. Кожна дитина з особливими потребами має право на навчання. Тому така організація навчання дасть можливість дітям не тільки отримати гідну освіту, а й активно брати участь у навчально-виховному процесі, відчути себе повноцінними членами шкільного колективу та суспільства в цілому», - сказав Юрій Петрик.

В заході взяли участь педагогічний колектив загальноосвітньої школи № 15, учні, батьки та представники місцевих ЗМІ.