«Хай живе козацька слава, процвіта наша держава»

|  17. 10. 2016

13 жовтня в м. Біла Церква, на базі дитячо-юнацької спортивної школи №1, відбулася надзвичайно важлива подія - старт міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура». Захід проведений з нагоди свята - Дня захисника України.

У військово-патріотичному дійстві взяли участь військовослужбовці Національної гвардії України, які представили військову техніку, зразки зброї з метою ознайомлення учнів з нею. Також, військові провели для школярів майстер-класи, військово-спортивні естафети.

В ході заходу представники Національної гвардії України виступили перед присутніми та висловили слова вдячності  громаді міста Біла Церква за сприяння у встановленні на території Північного Київського оперативно-територіального об'єднання меморіалу загиблим військовослужбовцям (відкриття пам'ятного знаку відбулося 22 серпня 2016 року).

Справжньою окрасою мужнього козацького свята став виступ народного вокального ансамблю «Співограй».

Юнаки й дівчата активно брали участь у всіх естафетах, змаганнях, прагнули не лише перемогти, а й навчитися чогось нового, бути схожими на славних героїв минулого та тих, хто сьогодні мужньо боронить Україну. Дійство проходило під девізом - " І буде жити козацька слава, якщо такі сьогодні в Україні козаки!".

Присутні мали можливість проглянути документальні фільми про Національну гвардію  України. Учні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув, захищаючи нашу державу.   Також, школярі поклали квіти до стели "Героїв Небесної сотні"та пам’ятника Богдану Хмельницькому.

В заході взяли участь міський голова Геннадій Дикий, начальник управління освіти та науки міської ради Юрій Петрик, командир військової частини 3066 Північного Київського оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, полковник Роман Леонович, воїни Національної гвардії України та журналісти місцевих ЗМІ.