Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

|  19. 10. 2016

Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням раком молочної залози встановлений для того, щоб звернути увагу громадськості на стрімке зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні. Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань жіночого населення України та більшості економічно розвинутих країн світу. Рівень захворюваності цим недугом в Україні за останні 50 років зріс більше ніж учетверо і не має тенденції до зниження. Згідно зі статистикою, до 40 % українських жінок звертаються до лікаря надто пізно.

Сучасні наукові дослідження розглядають більше 80 факторів ризику раку молочної залози, які не завжди стають причиною захворювання, проте можуть бути чинниками підвищеної вірогідності його розвитку. Одним із таких факторів, що впливає на виникнення різних патологічних станів, у тому числі раку молочної залози, є йод – життєво важливий мікроелемент на всіх етапах внутрішньоутробного розвитку та життєдіяльності людини. Провідну роль у розвитку раку молочної залози відводять порушенням гормонального балансу, зокрема продукції та метаболізму статевих гормонів та гормонів щитоподібної залози. На думку деяких дослідників, порушення функціональної активності щитоподібної залози є одним із факторів ризику розвитку раку молочної залози. До таких порушень призводить нестача йоду у продуктах харчування, а також вплив забруднювачів навколишнього середовища, в тому числі тютюновим димом .

Головним у боротьбі проти раку молочної залози  залишається   його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Рак на ранніх етапах протікає безсимптомно або проявляє себе слабо. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін. Крім самообстежень кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію та УЗД молочних залоз. Сучасні підходи до профілактики, діагностики та лікування дозволяють вилікувати більш ніж 98% пацієнтів хворих на рак молочної залози..

До Всеукраїнської дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози долучилися і лікарі Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру. 20 жовтня 2016 року заклад проводить  «День відкритих дверей» всі обстеження та консультації будуть надаватися  безкоштовно адреса закладу: вул. Я.Мудрого,56.

Довідки за телефоном : реєстратура - 5-13-48, головний лікар  - 5-12-19