22 січня Біла Церква, разом з усією Україною відзначала День Соборності України

|  23. 01. 2017

Історичний Акт Злуки між Українською Народною Республікою і Західно-Українською Народною Республікою було підписано саме цього дня у 1919 році.

У День Соборності 22 січня 2016 року Президент України Петро Порошенко видав Указ «Про заходи відзначення 100-річчя подій Української Революції 1917-1921 років», яким 2017 рік проголошено Роком Української Революції  1917-1921 років. Таким чином День Соборності  України 22 січня 2017 року був символічним відкриттям зазначеного року в контексті відзначення історичних дат національного державотворення.

Урочистий мітинг з нагоди свята, організований виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради за участі білоцерківського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім Т Г Шевченка, був проведений біля погруддя Тараса Григоровича Шевченка.

Безліч білоцерківців різного віку, зібралися для того, щоб відзначити це, одне з найзначніших свят України, оскільки саме цей день був визначальним для формування української державності в тому вигляді, який вона має зараз.

Від імені міського голови до громади міста звернувся секретар міської ради Борис Смуток: «Сьогодні ми показали і своїм ворогам і друзям з усього світу, що ми можемо боротися  - зазначив Борис Михайлович. - Я хочу подякувати всім Вам, всій громаді, особливо білоцерківській молоді, за ті акції, що проводяться для підтримки української армії, підтримки нашої незалежності і соборності»

Також з урочистими вітальними словами до громади міста звернулися голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, голова Білоцерківського міськрайонного об'єднання "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка Костянтин Климчук та настоятель церкви Покрови Божої Матері Микола Гопайнич. Усі висловили щирі слова віри та надії на мир на нашій землі, подякували молоді за активну громадянську позицію, за патріотизм та любов до України.

Молодь Білої Церкви, яка активно долучилася до ІІІ Міжнародного флешмобу "United Ukraine", метою якого є показати, що люди в Україні та багатьох країнах світу, небайдужі до нашої держави та підтримують її єдність, звернулася до всіх різними мовами, але з одним бажанням - бажанням миру, незалежності та соборності для своєї країни.

Після покладання квітів до пам'ятника Кобзарю вся громада об'єдналася у великий Ланцюг Єдності. І саме так, узявшись за руки, усі,  хто прийшов цього дня на площу, пройшли центральною вулицею міста до міської ради, щоб там, перед портретами загиблих героїв Небесної Сотні, виконати  гімн України, уклонитися їм і покласти квіти, шануючи їх пам’ять.

Цьогорічний День Соборності в Білій Церкві яскраво продемонстрував єдність нашої громади незалежно від віку, політичних і релігійних переконань.