Презентація книги Євгена Слабченка «Дипломатична історія України»

|  22. 02. 2017

21 лютого в місті Біла Церква відбулася презентація книги Євгена Слабченка (Ежена Деслава) «Дипломатична історія України».

В ході заходу виступив секретар Білоцерківської міської ради Борис Смуток, який зазначив, що в місті значна увага приділяється патріотичному вихованню молоді, висловив слова гордості, що саме наш земляк написав цю книгу, яка займає важливе місце в історії всієї країни. Він звернув увагу на те, що у нас є вулиця, яка носить ім’я цього великого кінорежисера та письменника.

Також  виступили автор-упорядник книги, доктор історичних наук, професор, дійсний член УВАН у Канаді, член Національної спілки журналістів України Ірина Матяш; Надзвичайний і Повноважний Посол України, почесний доктор Дипломатичної академії України, член Спілки письменників України Юрій Кочубей;, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, ректор Дипломатичної академії України при МЗС України В’ячеслав Ціватий.

В ході презентації присутні були ознайомлені з біографією Євгена Слабченка та, власне, з самою книгою, у якій висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки. Сторінки книги описують процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її роль як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організацію дипломатичної служби. Особливість тексту книги полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії через дипломатичні акції.

У заході також взяли участь заступник міського голови Ольга Настіна, директор КП КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» Людмила Діденко, представники громадськості та місцеві ЗМІ.