Меморіальною дошкою вшановано загиблого учасника АТО Дмитра Павленка

|  03. 03. 2017

03 березня в місті Біла Церква відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому за незалежність України, військовослужбовцю, старшому сержанту Білоцерківського окремого зенітно-ракетного полку Дмитру Павленку. Меморіальну дошку встановлено на фасаді Білоцерківської ЗОШ I-III ступенів №22, учнем якої був загиблий білоцерківець.

Дмитро Павленко навесні 2014 року був одним з перших мобілізованих на Схід Батьківщини. Після демобілізації у 2015 році Дмитро підписав контракт зі Збройними Силами України. Його відправили проходити службу в селі Біла Гора Костянтинівського району Донецької області. Він брав участь у виконанні службових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на території східних областей України та загинув 19 травня 2016 року від вибуху гранати, що розірвалась у його руках.

На відкритті меморіальної дошки перед присутніми виступила заступник міського голови Ольга Настіна. Вона висловила слова вдячності батькам загиблого військовослужбовця за те, що вони виховали справжнього героя: «Всі, хто сьогодні прийшли на це урочисте зібрання свідомі того, що кожен повинен зробити свій внесок для того, щоб припинити військові дії на Сході, а також щоб мирне небо засяяло над усією країною. Хай віра не полишає нас».

Під час заходу виступила класний керівник загиблого героя Валентина Петрова, яка поділилась своїми спогадами про шкільні роки Дмитра Павленка: «Він не був ідеальним учнем, він був звичайним, але завжди вмів відповідати за свої вчинки. Чесний, справедливий, веселий та добрий – це все про Дмитра».

Священослужителями Української православної церкви Марії Магдалини було проведено поминальну панахиду та освячено меморіальну дошку на честь героя–білоцерківця.  Присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

В заході взяли  начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик, педагоги та учні Білоцерківської БЗШ I-III ст. №22, рідні, серед яких його батьки та син Михайло, друзі загиблого, представники громадськості і журналісти ЗМІ.