Понад 46 млн. гривень військового збору – від Білоцерківського регіону

Дата : 
2017-06-22

Військовий збір – це внесок кожного працюючого українця на підтримку та реформу збройних сил нашої держави, для поліпшення фінансування армії. В Україні військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, подарунки, спадщина (крім об’єктів спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення), виграші в лотерею, плата за надання майна в оренду та інші.

В кінці 2014 року Верховна Рада України  вирішила зробити цей податок фактично безстроковим, продовживши його дію до кінця реформування збройних сил України. Зрозуміло, ніхто не знає, наскільки довгою може бути ця реформа.

За січень - травень 2017 року завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати надходження до  державного бюджету з військового збору склали 46,3 млн. гривень, які у порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшились на 9,2 млн. гривень або 25% (у 2016 році надійшло  37,1 млн. гривень).

Білоцерківська ОДПІ

 Учасники АТО звільняються від сплати земельного податку 

Незважаючи на існуючі пільги та гарантії для учасників АТО, найбільшою популярністю користується право на виділення земельної ділянки у власність. Це й не дивно, враховуючи те, що з усіх варіантів отримання такою собою «компенсації» за витрачені час та здоров’я під час захисту Батьківщини, цей варіант можна розглядати як найбільш вартісний.

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Водночас згідно з п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон 3551-ХІІ).

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону 3551-ХІІ).

 При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).

До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Для звільнення від сплати земельного податку, особа яка   має  підстави для отримання пільг, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій». І,  безумовно, першочергове завдання контролюючого органу -  забезпечити усіляку підтримку і допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, які звертаються за допомогою. 

Білоцерківська ОДПІ