Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах під час пожежонебезпечного періоду!

|  15. 08. 2017

В літній період, легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, може призвести до катастрофічних наслідків. І те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити моторошними статистичними показниками у дні, коли громадяни вирушають на відпочинок. Лише за неділю маємо 378 випадків загорянь на відкритих територіях!

За даними УкрГідрометцентру, найближчими днями у місті Києві, Київській, Харківській, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, місцями Черкаській, Полтавській та Волинській областях утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. Тож, враховуючи те, що в цей період достатньо навіть одного непогашеного сірника чи залишеної в лісі скляної пляшки для того, щоб спровокувати масштабну пожежу, ДСНС закликає громадян утриматися від відвідування лісових масивів!

Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час спеки, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

- створювати смітники та спалювати відходи;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- заїзджати автомобілем до лісу;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки та склянні пляшки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.