Завдання - оперативно зреагувати, щоб захистити життя та здоров’я людей

|  12. 10. 2017

11 жовтня у Білій Церкві відбулося штабне тренування на тему: «Дії органів управління, служб цивільного захисту, військового командування і керівництва суб’єктів господарювання міста у разі виникнення надзвичайної ситуації, внаслідок диверсії на складах з боєприпасами військової частини А2167». Провів штабне тренування заступник міського голови Валерій Гнатюк.

На жаль, тема штабного тренування залишається актуальною, оскільки у ряді населених пунктів протягом останнього часу виникали найрезонансніші катастрофи на складах боєприпасів.  Тільки в цьому році, 23 березня, в місті Балаклія Харківської області, сталася надзвичайна ситуація, яка мала серйозні наслідки.  Нещодавно, 26 вересня, в м.Калинівка Вінницької області знов сколихнуло країну вибухами на складах із боєприпасами.

В межах території Білої Церкви також є склади з боєприпасами військової частини А2167  і  нам ніхто не може гарантувати, що така біда нас обійде. Тому, враховуючі вище зазначене і нинішню ситуацію в Україні, ми мусимо бути готовими до таких подій.

Заступник міського голови Валерій Гнатюк: « Нещодавні події в Калинівці показали основне болюче питання, яке постає при виникненні  надзвичайних ситуацій – відсутність нормальної роботи системи оповіщення. Аби система належно спрацювала, були б менші негативні наслідки. Наше завдання – не допустити таких ситуацій в Білій Церкві. Тому, на найближчій сесії міської ради, частину коштів від перевиконання бюджету буде спрямовано  на розробку проекту системи оповіщення в м.Біла Церква».

Заступник міського голови також відмітив, що Постанова Кабміну України № 733 буде врегульовувати питання співпраці з приватними структурами, які є власниками комунікаційних мереж щодо оповіщення населення, оскільки наразі вона є критичною.

«Отож, завданням усіх учасників тренування є усвідомлення кожним  обсягу  зони своєї відповідальності та порядку дій в умовах виникнення надзвичайної ситуації  та вжиття максимуму зусиль для зменшення негативної дії надзвичайної ситуації й надання допомоги постраждалому населенню», - зазначив Валерій Гнатюк.

В ході штабного тренування був розглянутий план дій керівництва підприємств, установ, організацій усіх форм власності при змодельованій надзвичайній ситуації. Відпрацьовано механізм роботи міської влади, військової частини та цивільної оборони міста. Присутні детально обговорили першочергові аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, спрямовані на збереження життя і здоров’я людей та ін.

Варто зазначити, що  при  попередній оцінці, у разі виникнення надзвичайної ситуації на складах з боєприпасами військової частини А2167 може утворитися зона ураження радіусом до 2км. Присутні опрацювали дії щодо ліквідації можливих наслідків руйнування інфраструктури міста  та оперативної евакуації населення в цій зоні.

Жителі міста даної території мають знати, що у разі звучання сирени необхідно терміново включати офіційні джерела інформації (офіційний сайт міської ради, радіо: проводове та FM, телебачення) для отримання достовірної інформації про ситуацію та інструкцій щодо своїх подальших дій.

В заході  взяли участь заступники міського голови Інна Новогребельська, Ольга Настіна, керівники міських підприємств, установ, організацій, представники ЗМІ.

Фотографії до новини тут