Урочисто відкрито меморіальну дошку на честь Владислава Макарова, який загинув під час бойових дій у зоні АТО

|  13. 10. 2017

12 жовтня 2017 року в Білоцерківській загальноосвітній школі I-III ступенів №11 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Макарова Владислава Романовича, випускника школи, Героя, який загинув під час бойових дій у зоні АТО, захищаючи східні кордони нашої держави.

Звертаючись від імені міського голови Геннадія Дикого, його заступник Ольга Настіна наголосила, що жодними словами неможливо розділити біль та горе родини загиблого Героя:

«Владислав Романович прийняв свідоме рішення боронити нашу державу, аби всі ми жили в кращій країні, ніж є сьогодні, щоб вона здобула перемогу. Вдячна школі та родині Героя за те, що вони виховали гідного українця, а також учням, які берегтимуть пам’ять про бійця, про цю страшну втрату».

Комісар Білоцерківського об’єднаного міського комісаріату Ігор Богданевич відмітив, що Владислав не цурався жодної військової роботи, завжди був попереду, користувався повагою серед військового керівництва, а в зоні бойових дій проявив себе як справжній герой.

Класний керівник бійця Ольга Сердюк зазначила, що відкриття ще однієї меморіальної дошки на фасаді школи викликає невимовний біль, адже Владислав завжди був життєрадісним, мріяв про сім’ю… Але тепер кожен, хто йтиме до школи, буде згадувати полеглих Героїв – Макарова Владислава Романовича, Чумака Дмитра Сергійовича, Шикеру Олександра Григоровича, які тут навчалися, і дякуватиме їм за спокій та мир у нашому місті.

Слова вдячності присутнім за те, що прийшли вшанувати пам’ять сина, сказав вітчим Владислава, В’ячеслав Григорович.

Настоятель церкви Покрови Божої Матері УПЦ КП Микола Гопайнич провів поминальний молебень та освятив відкриту меморіальну дошку. Також закликав учнів цінувати та брати приклад із Владислава, адже він віддав своє життя недаремно – за мир та процвітання рідної землі.

Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

У заході взяли участь: в.о. начальника управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Вікторія Баранова, рідні Владислава Макарова, однокласники, друзі, викладачі школи, волонтери, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Для довідки

Владислав Макаров народився 3 вересня 1997 року у м.Біла Церква У 2003 році розпочав навчання у БЗШ №11 (класовод – Галина Ксенофонтова). У 2014 році закінчив школу, вступив до Білоцерківського професійно-технічного училища ім.П.Поповича. У 2015 році отримав спеціальність газоелектрозварювальника. Цього ж року був призваний до лав Збройних Сил України на строкову службу. Спочатку був розвідником, кулеметником, отримав спеціальність водія БТР.

З 2016 року продовжив службу за контрактом у 72 ОМБр. З 28 травня 2016 року перебував у Мар’янці, брав участь у бойових діях по захисту територіальної цілісності держави на посаді механіка-водія бойової машини.

2 березня 2017 року, виконуючи бойове завдання біля Авдіївки, він отримав надзвичайно важкі поранення. Пережив кому, ампутацію обох ніг, інтоксикацію організму. Лікарі Київського госпіталю місяць боролися за життя Владислава, та поранення виявилося фатальним. Життя бійця обірвалося 3 квітня 2017 року. Похований на міському кладовищі у Сухому Яру на Алеї Слави.

У Владислава  залишилися мати, вітчим, молодші братик та сестричка.