Свято захисника України

|  14. 10. 2017

14 жовтня у Білій Церкві відбулися святкові заходи з нагоди Дня захисника України.

День захисника України – це свято, установлене Указом Президента України в 2014році,  спільне для всіх чоловіків, і для сивочолих ветеранів, і для тих, хто нині знаходиться на бойовому посту, і для майбутніх захисників держави. Це свято є всенародним, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів 20 ст., учасники Революції Гідності, добровольці та військові, волонтери, полісмени та пожежники, жінки і діти. Всі ті, хто в різний спосіб наближали й наближають перемогу.

Щоб вшанувати наших захисників біля стели Героям Небесної Сотні зібралися Військовослужбовці ЗСУ та Національної гвардії України, учні міських шкіл, студенти ВНЗ, Представники ДСНС, поліції, громадських організацій та місцевої влади.

Звертаючись на мітингу до захисників та білоцерківців міський голова Геннадій Дикий привітав всіх із Днем захисника України, Святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва й Днем української повстанської армії, які відзначаються саме 14 жовтня.

«Це День захисників України, які мусили протягом століть у різних війнах боронити Батьківщину. На жаль, зараз війна продовжується. Але дякуючи всім поколінням, які в усі часи боролися за незалежність нашої держави й вам, що сьогодні відстоюєте суверенітет України ми можемо жити, стояти під блакитно-жовтими прапорами, розмовляти рідною мовою, вивчати справжню історію й святкувати це свято».

Міський голова висловив слова щирої вдячності кожному сьогоднішньому й майбутньому захиснику. Відмітив, що наша армія своїми діями довела, що є гідною й заслуговує на велику пошану у світі та побажав Божого благословення.

Зі словами привітань, пошани та побажаннями подальшого зміцнення патріотичного духу, звитяги та перемоги  в проведенні АТО,  подяки всім, хто знаходиться в зоні постійної дислокації на тиловій службі й робить все можливе для забезпечення належної служби на сході нашої держави, а також словами про незгасиму пам’ять про загиблих Героїв звернулися військовий комісар Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Богданевич;  благочинний Білоцерківського району Української Православної церкви Київського патріархату, настоятель церкви Покрови Божої матері  Микола Гопайнич; заступник командира 1129 Білоцерківського зенітно-ракетного полку з морально психологічного забезпечення Віталій Гамоцький.

Народний депутат України Хвича Мепарішвілі також привітав присутніх зі святом, побажав, щоб  Божа мати завжди оберігала під своїм покровом українців, наголосив, що козаки завжди були символом захисту України і сьогоднішні воїни гідно продовжують традиції козацтва. Словами пошани загадав загиблих Героїв, які ціною власного життя відстоювали честь України. Наголосив, що зробить все посильне, аби наші захисники могли виконувати свій обов’язок.

Особливі слова подяки прозвучали на адресу людей, які у важкі хвилини зробили та роблять все можливе для підтримки нашої армії, відважним людям – волонтерам.

В ході мітингу також виступили представник Білоцерківської волонтерської групи Юрій Москаленко, кадет Білоцерківської гімназії №2 Андрій Ганенко.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про загиблих Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО. Присутні поклали квіти до Стели з їхніми портретами.

Присутні на святі урочистою ходою пройшли центральною вулицею міста до парку культури та відпочинку ім..Т.Шевченка, де було продовжено святкування. Для присутніх було організовано виставку зброї та військового спорядження.

Фотографії до новини тут