Нарада із перевізниками на виконання протокольного доручення

|  12. 12. 2017

11 грудня в м.Біла Церква на виконання протокольного доручення міського голови, яке було надано під час засідання 41 сесії  міської ради було  проведено зустріч із представниками підприємств-перевізників та міської влади.

Необхідність провести зустріч була викликана нещасним випадком, який стався нещодавно у місті із школяркою (2000р.н.) під час руху на автобусному маршруті загального користування №22. Дівчинка отримала травми та потрапила до лікарні. 

В ході зустрічі  міський голова Геннадій Дикий наголосив, що такі випадки не повинні мати місце під час перевезень, адже перевізники мають надавати якісну послугу та забезпечувати комфортне й безпечне перевезення пасажирів. Наголосив, що керівники даних підприємств повинні систематично проводити інструктажі та роз’яснювальні наради щодо безпеки пасажирів, толерантного й коректного поводження на робочому місці.

Відповідно інформації, яку надав начальник з організації безпеки дорожнього руху ТОВ «Транссіті» Олег Дмитренко (дане підприємство забезпечує перевезення на маршруті №22) щодо даного випадку: школярка за попередніми даними отримала ушкодження ноги, забій ключиці та черепно-мозкову травму. Дані тілесні ушкодження вона отримала  у салоні автобуса «Богдан», коли той здійснював лівий поворот зі Сквирського шосе на вул.Гайок. Водій не впорався з керуванням, що призвело до заносу задньої частини автобуса та бокового контакту  правих задніх коліс з бордюрним каменем, після чого автобус зупинився.

На даний час школярка знаходиться на лікуванні в Київській обласній дитячій лікарні №2.

Матеріали ДТП заходяться у слідчому відділені Білоцерківського ВП для вирішення питання про порушення кримінального провадження.

«Згідно із законодавством України кожен пасажир, який користується послугами перевезення, на час перебування в маршрутному таксі є застрахованим перевізником. У випадку ДТП страхова компанія  має можливість компенсувати постраждалому завдані збитки на суму  до 200 тис. грн. Тобто всі витрати, які понесе родина постраждалої дівчинки на лікування  - будуть компенсовані страховою компанією, - зазначив Олег Дмитренко. – Водій, який був на маршруті  під час нещасного випадку  відсторонений від виконання обов’язків на період проведення службової перевірки. Він має досвід керування транспортними засобами з 2004 року та всі необхідні дозволи та документи».

Наразі йде слідство. Поліцією вирішується питання щодо порушення кримінального впровадження.  По завершенню  лікування, судово-медичною експертизою буде надано висновок щодо тяжкості нанесених травм, який буде передано  до суду.  Судова установа визначить ступінь вини водія та, відповідно, призначить, яку водій понесе відповідальність:  адміністративну чи кримінальну.

Під час зустрічі присутні детально обговорили умови перевезення учнів на міських автобусних маршрутах загального користування. Відмітили, що відповідно до конкурсних умов учні початкових класів користуються послугами маршрутних таксі – безкоштовно, а середніх та старших – за 50% вартості проїзду. На електротранспорті учні та пільговики не сплачують за проїзд, оскільки КП БМР «Тролейбусне управління» отримує компенсацію з міського бюджету.

Присутні також зупинилися на питанні пільгового перевезення пасажирів громадським транспортом. З даного приводу міський голова зауважив, що з державного бюджету, з листопада 2014р., не надходить жодних компенсацій на перевезення пільгових категорій населення. Міський бюджет також не має можливості надавати таку компенсацію  перевізникам, оскільки у місті проживає близько 40 тис пільговиків  і на  дану компенсацію необхідно виділяти до 40 млн грн.

Вагому частку прибутку перевізники витрачають  на паливо-мастильні матеріали та технічне обслуговування транспортних засобів. Аби вирішити питання рентабельності діяльності перевізників й при цьому не суттєво піднімати вартість перевезення та  забезпечувати перевезення пільговиків, міським головою було запропоновано розглянути можливість застосування на маршрути автобуси більшої пасажиромісткості, при цьому збільшивши інтервал їх  руху.

«Якщо вводити такі умови функціонування маршрутних засобів, необхідно розробити чіткий графік руху автобусів. Громадяни повинні знати, в який конкретно час, на якій зупинці буде той чи інших автобус й не чекати, а прийти на відповідний час. А перевізники мають гарантійно забрати всіх пасажирів. За такої умови - збільшення наповнюваності транспортного засобу, буде зменшено собівартість витрат підприємств-перевізників», - зауважив Генадій Дикий.

В обговоренні питань взяли участь заступник міського голови Олександр Поляруш, начальник управління освіти й науки міської ради Юрій Петрик, начальник відділу транспорту та зв’язку міської ради Олена Шевченко, голова Громадської організації «Біла Церква разом» Микола Бабенко, представники підприємств-перевізників та ін.

В заході взяв участь секретар міської ради Вадим Кошель.