«Я в серці маю те, що не вмирає!»

|  21. 02. 2018

21 лютого у Білій Церкві відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

Цей день відзначають усі народи Землі, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Сам факт заснування ЮНЕСКО цього свята свідчить про порозуміння між народами, прагнення зберегти розмаїття мов, а значить націй, про виняткове значення рідної мови в житті людства.

В Україні цей день відзначається з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних менших України.

Із привітальним словом до присутніх звернувся радник міського голови Микола Антонюк. Він закликав берегти та плекати рідну мову: «Я вдячний активістам і керівникам національно-культурних товариств за те, що ви культивуєте та відроджуєте традиції і, найголовніше, мову».

Також до привітань долучились кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, член Національної спілки письменників України, почесний громадянин Білої Церкви Андрій Гудима та лауреат Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Павло Скляров.

У ході святкування було вручено літературно-мистецьку премію ім. Івана Семеновича Нечуя-Левицького двом лауреатам 2017 року: завідуючому сектором відділу інформаційно-краєзнавчої роботи КЗ БМР «Білоцерківська міська ЦБС» Олексію Стародубу - за творчий доробок у сфері археології та краєзнавства і громадському діячу, письменнику-краянину, гумористу Віктору Євтушенко - за книгу «Щось не так».

Присутніх вітали своїми вокальними та літературними виступами вихованці школи мистецтв №1, ЦТДЮ «Соняшник», НВК «Міцва-613», БНВО «Перша білоцерківська гімназія» і товариства польської культури ім. Зигмунта Красинського.

У заході взяли участь представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.