На світі запалає покинутий вогонь її пісень…

|  23. 02. 2018

25 лютого виповнюється 147 років від дня народження видатної української письменниці, фольклористки, перекладача, патріотки Лесі Українки.

Вона народилася слабкою і тендітною, практично постійно хворіла, померла у віці 42 роки, ставши символом України, її непокори, самобутності, незалежності. І якби ця мужня жінка жила в наш час, то була б серед учасників Євромайдану, разом з воїнами АТО захищала б Україну від ворогів.

Основна тема творчості Лесі Українки − це національно-визвольна боротьба українського народу та впевненість у перемозі в цій боротьбі.

Лесю Українку знають в усьому світі. Її твори перекладені багатьма мовами, їх читають на всіх континентах.

21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, Лесині безсмертні твори   натхненно декламували учасники міського поетичного конкурсу «Горить моє серце…», який ось уже восьмий рік проходить у центральній бібліотеці.

39 старшокласників та студентів передали всю палітру Лесиних почуттів, закарбованих в її творах. Конкурс став справжнім  святом української поезії, української мови, яку так любила і збагачувала Леся Українка.

Компетентне журі під головуванням Галини Невінчаної, члена Національної спілки письменників України, письменниці і художниці, одноголосно визнало володарями Гран-прі учнів БЗШ №17 − читачів бібліотеки-філіалу №4: Ліану Берулаву, Аліну Бондаренко і Романа Ісаєва, які блискуче зіграли уривок із «Лісової пісні».

У номінації «Учні старших класів» перше місце вибороли Анна Книш, учениця БСШ №1 − читачка центральної бібліотеки і Марія Малютіна, учениця БЗШ №2 − читачка бібліотеки-філіалу №6.

Друге місце розділили читачі центральної бібліотеки: Анастасія Василюк і Уляна Коломієць (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія»), Анна Троцько (БНВО “Ліцей − мала академія наук) та дует Даніели Ямпольської і Михайла Міщенка (БЗШ №18).

Третє місце посіли: Альона Кубашевська (БЗШ №7 − центральна бібліотека), Дар’я Данилко (БНВК ЗОШ №13 − бібліотека-філіал №4) і Юлія Сергієнко (БЗШ с. Шкарівка).

Серед студентів перше місце було присуджено студентці ТЕК БНАУ Марії Якобчук.

Спеціальними призами відзначено Катерину Стороженко, ученицю БЗШ №11 − читачку бібліотеки-філіалу №2 і Євгенію Писаренко, юну читачку центральної бібліотеки − ученицю БЗШ №7.

Всі переможці отримали дипломи і подарунки від спонсорів: депутата обласної ради В’ячеслава Хмельницького і міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка.

За інформацією відділу культури і туризму

Білоцерківської міської ради

Фотографії до новини тут