Прес-конференція народного депутата України Хвичі Мепарішвілі

|  23. 02. 2018

23 лютого народний депутат України Хвича Мепарішвілі взяв участь у прес-конференції для журналістів місцевих ЗМІ, під час якої зупинився на перспективних проектах, втілення яких є важливим для життєдіяльності Білої Церкви. Депутат відмітив, що значні напрацювання щодо підготовки цих проектів за його ініціативи були зроблені в минулому році, а в поточному очікується їх реалізація. Одним із таких проектів є будівництво окружної дороги.

«Це питання щоденно обговорюється та узгоджується спільно з представниками Укравтодору, облавтодору, обласної державної адміністрації, адже тільки спільними зусиллями можливо досягти результату», - наголосив народний депутат.

Вартість проекту з будівництва окружної дороги становить 50 млн грн, і частину з цієї суми, 10 млн грн, за безпосереднього сприяння Хвичі Мепарішвілі, було передбачено для Білої Церкви. За словами депутата, розпочати ремонтні роботи планується вже у вересні ц.р. Планується, що спільними зусиллями її буде завершено у 2019 році.

«Наразі потрібен детальний план території та роботи з проектування. Проблемою залишається те, що земельні ділянки, по яких має пролягати окружна дорога, а це в сукупності 5 га, перебувають у приватній власності. Нині це питання вирішується у відповідних органах державної влади», - наголосив Хвича Мепаришвілі. Він також додав, що минулого року з державного бюджету на розвиток дорожнього фонду Київській області було виділено 2,250 млрд грн, з яких було освоєно 850 млн грн.

Важливим питанням також є реконструкція стадіону «Трудові резерви», на яку виділено 20 млн грн і яка має розпочатися з березня ц.р. Депутат наголосив, що проект готовий, проходить останні узгодження, і лишається проведення тендерної процедури для того, аби розпочати роботи з реконструкції.

Також народний депутат зупинився на такому важливому питанні, як очистка річки Рось, що є головною водною артерією таких міст, як Біла Церква, Умань, Богуслав. Цьогоріч було закладено 13 млн грн, і з квітня ц.р. будуть розпочаті роботи, спрямовані на покращення стану водойми, приведення в порядок прибережних зон, зарибнення водойми тощо. Загальна вартість проекту – 550 млн грн. Проект буде передано також на розгляд Міністерству екології України.

Інше важливе питання, на якому зосередив увагу народний депутат, стосувалося встановлення індивідуальних газових лічильників мешканцям міста, що передбачалося законодавством й ініціювалося на державному рівні. Лічильники встановлювалися безкоштовно, і відповідно до законодавства, протягом трьох років кожне житло мало бути обладнане індивідуальним лічильником обліку газу. Проте із призупиненням даного проекту розпочали встановлення загальнобудинкових лічильників обліку газу. І в будинках, оснащених такими лічильниками, неможливо встановити індивідуальні.

«Нині це питання вивчається спільно з НКРЄ, будуть внесені відповідні правки до закону, адже мешканці мають сплачувати за газ рівно стільки, скільки спожили», - прокоментував Хвича Мепарішвілі.

Народний депутат, крім того, додав, що у минулому році майже на всі будинки Білої Церкви було встановлено теплові лічильники, і в цьому році планується за рахунок субвенції закрити це питання повністю.

Ще одне важливе питання, на якому зосередив увагу народний депутат, стосувалося пенсійного забезпечення військовослужбовців. Він наголосив, ця категорія пенсіонерів має бути забезпечена гідними пенсіями, і Верховною Радою України розроблено відповідний законопроект, який буде прийнятий найближчим часом.

Під час прес-конференції Хвича Мепаришвілі наголосив, що депутати Верховної Ради України поточного скликання прийняли в цілому низку реформ – у сфері децентралізації, реформування поліції, медицини, судової та пенсійної галузей тощо.

«Аби реалізувати всі ці реформи, потрібно наполегливо працювати, і представниками державної влади докладається максимум зусиль, аби ці реформи були втілені у життя, щоб Україна стала європейською державою, – наголосив Хвича Мепарішвілі. – Я максимально зосереджений на розвитку Київської області та Білої Церкви зокрема, а тому і надалі відстоюватиму інтереси міста у Верховній Раді».

Народний депутат також дав відповіді на запитання журналістів, що стосувалися будівництва окружної дороги.