Щоб отримати ідеальний комплекс - потрібно ще доопрацювати: остаточного переможця - проекта реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні - не визначено

|  23. 02. 2018

23 лютого в м.Біла Церква відбулося оголошення результатів конкурсу ескізних проектів реконструкції площі на вул. Героїв Небесної Сотні зі спорудженням пам'ятника з метою вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні (під час «Революції Гідності») та загиблих борців за волю і незалежність України в антитерористичній операції на сході України.

Детально про проекти можна прочитати тут: http://www.bc-rada.gov.ua/node/8330.

Оголошуючи протокол засідання журі конкурсу, в.п.начальника управління містобудування та архітектури  Петро Захарченко зазначив, що у ході обговорення членами журі було визначено такі пропозиції: не присуджувати І місце у конкурсі та оголосити другий тур, а також  дозволити  учасникам, які не брали участь у конкурсі або були не допущені до другого туру, поза конкурсом, надати свої пропозиції для ознайомлення журі.

Крім того, було вирішено погодити з авторами послідовність реалізації проекту: спочатку благоустрій території,  а потім спорудження монументу.

Отож, за результатами підрахунку голосів,  II місце присуджено - проекту   271217 (автори – проектна організація «Квіра» (м.Київ).

III  місце   здобув  проект - 070707 (авторський колектив  архітектурної майстерні «АММІ»: Жихарев Роман Андрійович, Міщенко Валерій В’ячеславович, Жихарева Катерина В’ячеславівна, Міщенко В’ячеслав Валерійович – архітектори, Дробот Костянтин – скульптор).

Заохочувальні нагороди присуджено проектам:

-111333 (автори –  архітектор Олександр Ярема, скульптор Володимир Гончарук (м. Львів);

-618523 (автори – приватне підприємство фірма «БРАМА-АБФ» (архітектори Юрій Бабич та Вероніка Федяніна, скульптор Максим Василенко);

- 222101 (автори -  Василь Омеляненко та  Євген Омеляненко).

Оголошення про проведення ІІ туру конкурсу буде здійснено після розробки управлінням містобудування та архітектури відповідної програми та умов.

Журі конкурсу також було рекомендовано Білоцерківській міській раді:

-       не продовжувати термін оренди земельної ділянки, що розташована з північного-заходу центральної частини міста Біла Церква та прилягає до однієї з основних вулиць центральної частини міста - вул. Героїв Небесної Сотні  і знаходиться між вул. Северина Наливайка та  вул. Театральною;

-       до початку робіт зафіксувати місце встановлення майбутнього пам’ятника;

-       здійснити заходи щодо проведення благоустрою даної земельної ділянки;

-       прийняти рішення щодо присвоєння назви площі.

В ході заходу присутні представники громадськості висловили запитання щодо ходу розробки умов конкурсу та технічних завдань, серед яких обов’язкове будівництво паркінгу, відповідаючи на яке представник журі наголосив, що будівництво паркінгу є вимога часу, а враховуючи, що майбутня площа знаходитиметься в центральній частині міста – потрібно думати про його привабливий вигляд.