Виставка-конкурс «Краса руками молодих»: сучасний підхід до народних промислів

|  19. 03. 2018

19 березня у Білій Церкві відбулося урочисте відкриття виставки-конкурсу робіт молодих майстрів традиційного декоративно-ужиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих», організованого управлінням з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради.

Від імені міського голови Геннадія Дикого до присутніх звернувся його радник Микола Антонюк. Він відмітив, що кожного року технології та техніки виконання робіт вдосконалюються,  стають більш сучасними та цікавими.

«Саме ця виставка свідчить про те, що нинішня молодь – творча, красива, мисляча, світла, і завдяки цьому у нашої держави є всі переваги для того, щоб стати європейською країною, в якій би хотілося жити в майбутньому усім цим молодим людям», - наголосив Микола Антонюк. Він також висловив пропозицію найближчим часом випустити календар або альбом із зображенням робіт переможців конкурсу останніх років, аби якнайдовше зберегти пам’ять про здобутки в конкурсі різних поколінь.

До учасників заходу звернулася й в.п. начальника управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради Катерина Литвиненко, директор Білоцерківського краєзнавчого музею Людмила Діденко.

Переможці конкурсу та їхні педагоги були нагороджені дипломами, подяками та цінними подарунками.

Усього на конкурс було подано 268 робіт від 187 молодих майстрів  з числа учнів, студентів, вихованців гуртків студій, творчих об’єднань образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних та вищих навчальних закладів, шкіл мистецтв, а також окремих аматорів міста. Це роботи з вишивки хрестиком та в’язання гачком, аплікації з тканин, ниток, батику, петриківського розпису, пластиліну, графіки, об’ємної паперопластики тощо.

Вік учасників – від 11 до 35 років, тож переможці конкурсу були визначені та нагороджені відповідно до вікових категорій: від 11 до 13 років; від 14 до 16 років; від 17 до 19 років; від 20 до 35 років.

До складу журі конкурсу увійшли: заступник директора з наукової роботи Білоцерківського краєзнавчого музею Вікторія Петренко, художник-монументаліст, скульптор, майстер декоративно-вжиткового мистецтва Анатолій Кирилюк, директор КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» Валерій Ружицький. Журі конкурсу очолив голова Київської обласної організації Національної спідки художників України Олександр Дмитренко.

Під час заходу з творчими дарунками виступили вихованці Білоцерківської школи мистецтв №5.

Варто відмітити, що виставка-конкурс проводиться з метою популяризації українського народного художнього мистецтва, привернення уваги широкого кола молоді до можливості продовження багатих народних традицій художнього мистецтва України, збереження традицій і розвитку народних національних промислів, активного використання художнього мистецтва у вирішенні завдань естетичного виховання молодого покоління та виявлення молодих майстрів.

Виставка триватиме до 01 квітня ц.р. у приміщенні Білоцерківського краєзнавчого музею (адреса: м. Біла Церква, пл. Соборна, 4, тел. 5-54-61). Вхід вільний.

У заході взяли участь: представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.