У центрі уваги – безпечність та якість організації харчування дітей

|  21. 03. 2018

20 березня в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 ім. Т.Г.Шевченка відбулася зустріч начальника управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрія Петрика із представниками батьківського колективу. Провідною темою зустрічі стала низка актуальних питань, пов’язаних з організацією харчування дітей у закладах дошкільної освіти. Зокрема, це дотримання натуральних добових норм на одну дитину, особливості проведення тендерних закупівель продуктів, контроль їхньої якості, нормативні документи, відповідно до яких здійснюється організація харчування тощо.

На початку зустрічі було зазначено, що між управлінням освіти і науки міської ради та представниками батьківських комітетів налагоджено конструктивну співпрацю, що дає змогу спільно приймати важливі рішення, що стосуються організації харчування в дошкільних начальних закладів. Крім того, робота дошкільних навчальних закладів є строго регламентованою та унормованою різними типами документів, і відхилення від них тягне за собою відповідальність конкретних посадових осіб.

«Таку відповідальність несуть керівник дошкільного навчального закладу та начальник управління освіти і науки міської ради, – наголосив Юрій Петрик. – На контролі як міської влади, так і безпосередньо самих дитячих садків – безпечність та якість організації харчування, адже в нашому місті – 9 тисяч дошкільнят».

Зокрема, як було зазначено, вимоги до безпеки та користі продуктів регламентуються рецептурою страв. Також видані спільні накази Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти України, якими затверджені порядок та інструкції з організації харчування. Під час зустрічі присутні мали змогу ознайомитися з усіма типами документами, процедурою їх оформлення та здійснення організації харчування.

Окрему увагу зосередили на натуральних добових нормах, якими визначаються порції та поживність страв, які входять до раціону дітей. Як було зазначено, на сьогодні добова вартість харчування однієї дитини відповідно до цих норм становить 47,50 грн Згідно із затвердженими раніше фінансовими нормами, що передбачають 30 грн на день на одну дитину, дана норма виконується тільки на 62%. Тому решта, 38%, і є зобов’язанням батьків дозабезпечити свою дитину виконанням натуральними добовими нормами харчування.

Доцільно також нагадати, що відповідно до рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, 50% вартості харчування сплачують батьки, а 50% - місцевий бюджет.

Окрему увагу зосередили на питанні якості харчових продуктів, які постачаються у дошкільні навчальні заклади. Як було зазначено, відповідальність за якість поставленої продукції несуть комірник навчального закладу, медичний працівник та завідувач начального закладу. У разі постачання неякісної продукції факти про її повернення фіксуються у відповідному журналі. І на наступний раз із постачальником неякісної продукції співпраця припиняється.

Зупинилися також на проблемі відсутності постачання хліба у дошкільні навчальні заклади, що нині є актуальною. Присутнім пояснили, що відповідно до підписаного договору на початку цього року, постачальник мав забезпечувати хлібом дошкільні навчальні заклади міста до березня ц.р., проте через форс-мажорні обставини цього не відбулося. Була оголошена нова тендерна процедура, яка завершиться 22 березня ц.р., тож невдовзі дошкільні навчальні заклади отримуватимуть хлібобулочні вироби від постачальника. А на час відсутності постачання такі вироби було замінено продукцією власного виробництва, що не суперечить встановленим вимогам.

Також під час зустрічі зосередили увагу на термінах сплати за організацію харчування батьками. Вона має бути здійснена до 10 числа кожного місяця. Якщо дитина не відвідувала кілька днів навчальний заклад, ці кошти перераховують на наступний місяць. Якщо ж дитина вибуває із садочка, невикористані кошти повертаються батькам. Батьки не сплачують також за продукти, які не постачаються до дошкільного навчального закладу. До того ж, суми сплати за харчування кожного місяця можуть бути різними, адже вони залежать від наборів продуктів для приготування страв, які можуть змінюватися.

Під час зустрічі присутні отримали відповіді на низку запитань, які їх цікавили. Вони стосувалися оприлюднення даної проблематики у ЗМІ та соціальних мережах, ситуації із заміною продуктів, у яких є нестача, рівноцінними за якістю та калорійністю, заборгованості батьків у сплаті за харчування тощо.

У зустрічі взяли участь голови батьківських комітетів дошкільних навчальних закладів міста, представники управління освіти і науки, батьки та ін.

Фотографії до новини тут