Громада вкорте обговорила податки та збори на 2019 рік

|  25. 05. 2018

25 травня у Білій Церкві відбулося громадське обговорення проектів рішень міської ради щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік.

Відповідно до Податкового кодексу України, міські, селищні та сільські ради мають повноваження і зобов’язані до 01 липня бюджетного року прийняти рішення щодо встановлення розмірів місцевих податків і зборів, які діятимуть на території їхніх адміністративних одиниць. В іншому разі для підприємців діятимуть ті податки і збори, які передбачені Податковим кодексом України, тобто представники бізнесу оподатковуватимуться за  максимальними ставками.

У ході заходу до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий: «Це питання надзвичайно важливе для життєдіяльності міста. Ми маємо прийняти зважене рішення, адже з одного боку місту потрібні податки, а з іншого бізнес має розвиватися. Я вважаю, що податки для виробництва мають бути мінімальним. Якщо ми говоримо про інші види діяльності, то питання також треба детально вивчити, обговорити та визначити можливі розміри податків. Якщо ми не зробимо наше місто комфортним для проживання людей - не забезпечимо їх сталим наданням комунальних послуг, гарними дорогами, школами, садочками, лікарнями - звідси будуть їхати люди. І завтра вам не буде кого брати на роботу. Тому знайти компромісне вирішення цієї проблеми надзвичайно важливо для життєдіяльності міста».

Для прийняття рішень проводяться обговорення із представниками влади та бізнесу. Відповідно до розпорядження міського голови від 14 травня 2018 року №64Р була створена робоча група з інформаційних питань стосовно обговорення проектів рішень та місцевих податків зборів у м. Білій Церкві на 2019 рік з метою проведення заходів щодо доведення до громадськості міста Білої Церкви змін в чинному законодавстві України у сфері податків, зборів і державної допомоги, критеріїв щодо її отримання.

У ході зустрічі було обговорено зміни в законодавстві,  які суттєво впливатимуть на діяльність підприємців, сплату ними місцевих податків і зборів, а саме які виникли з набранням чинності Закону України «Про державну  допомогу суб’єктам господарювання» і ряду нормативно-правових актів, прийнятих до нього. Також присутні розглянули  механізм встановлення місцевих податків та отримання державної допомоги у формі надання податкових пільг. Учасники зустрічі обговорили підняті питання, висловили свої думки та зауваження.

У зустрічі взяли участь: заступники міського голови Валерій Гнатюк та Інна Новогребельська, секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, депутати міської ради, представники структурних підрозділів міської ради, громадськості, бізнесу, підприємств, установ та організацій різних форм власності, журналісти місцевих ЗМІ.

Фотографії до новини: тут