«Купальські вогні» Білої Церкви

|  07. 07. 2018

06 липня у Білій Церкві відбулося грандіозне свято Івана Купала.

Свято Івана Купала - одне з найпоетичніших обрядово-календарних дійств. Наші далекі предки у такий спосіб возвеличували розквіт літа, оспівували природу, людські взаємини, бо купальський обряд збігається з періодом літнього сонцестояння, коли найбуйніше розквітає природа.

Відкрив свято перший Білоцерківський відкритий фестиваль ковалів «Сталева Жар-Птиця». Метою фестивалю є відродження тисячолітніх традицій, праці ковалів, створення високомистецьких художніх творів, популяризація ковальства серед населення міста та країни,  широке використання і застосування ковальських виробів в архітектурі, ландшафті, повсякденному побуті.

За дорученням міського голови Геннадія Дикого із привітальним словом до присутніх звернувся його радник Микола Антонюк: «Я дуже радий вітати вас всіх сьогодні на цьому святі. Воно пов’язане із багатьма традиціями. І сьогодні у Білій Церкві ми започатковуємо нову – цей фестиваль. Я сподіваюся, що арт-об’єкти,  створені за допомогою ковальського мистецтва через кілька років прикрашатимуть всю Білу Церкву!»

Організатором фестивалю виступив відділ культури і  туризму Білоцерківської міської ради за підтримки міського голови. Також співорганізаторами фестивалю виступили ТОВ «Металобаза Бочаров» в особі директора Сергія Бочарова та громадська організація Приватна кузня «Веселий коваль» в особі Олександра Худолія.

У фестивалі взяли участь такі неперевершені ковалі:

- «Кузня Петра» в особі Олександра Кривенка;

- Сергій та Ірина Скоробагацькі;

- Громадська організація Приватна кузня «Веселий коваль» (керівник -Олександр Худолій);

- Віктор Петровський;

- Творча майстерня «Микола and КО» (керівник – Микола Худолій).

Протягом дня вони викували основу скульптури та елементи композиції «Дерево бажання», керуючись своєю фантазією і майстерністю. По завершенню фестивалю виготовлену скульптуру майстри  подарували місту.

У рамках свята присутні мали змогу переглянути показові лицарські бої у виконанні клубу середньовічної піхоти «PANZER».

У ході основних заходів святкування з головної сцени дарували свої виступи присутнім міські творчі гурти – вокальні, хореографічні, театральні. Білоцерківці мали можливість проглянути й виступ гурту «Roxy Band».

Також під час свята КЗ БМР «Білоцерківський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» провів нагородження переможців турніру м.Біла Церква з пляжного волейболу, який відбувся з нагоди свята Івана Купала.

Коли надворі вже стемніло, почалися традиційні обряди: купання марени, пускання вінків, запалення купальського вогню. Справжнім сюрпризом на святі стало дефіле Олександри Браницької доріжкою зі смолоскипів, яка припливла на свято на човні.

У заході взяли участь: начальник відділу культури та туризму міської ради Юлія Ковальська, працівники структурних підрозділів Білоцерківської міської ради, жителі міста, представники приватних фірм, громадський організацій та журналісти місцевих ЗМІ.

Фотографії до новини: тут