Біла Церква – кредитоспроможне та інвестиційно привабливе місто

|  10. 07. 2018

10 липня в інформаційному агентстві «УНІАН» за участю міського голови Геннадія Дикого відбулася прес-конференція на тему: «Оголошення  результатів рейтингового дослідження міста Біла Церква», присвячена присвоєнню Білій Церкві рейтингу інвестиційної привабливості та кредитного рейтингу.

Результати незалежної оцінки міста від агентства IBI Rating Agency свідчать, що Біла Церква має вагомі конкурентні позиції серед інших міст України в контексті залучення інвестицій й розбудови регіональної економіки та може виступати серйозним партнером в освоєнні інвестиційних ресурсів.

А саме, за результатами досліджень, наше місто отримало кредитний рейтинг «uaBBB+» і рейтинг інвестиційної привабливості «invA-».

Кредитний рейтинг «uaВВВ+» свідчить про те, що позичальник характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Позначка «+» означає проміжну категорію рейтингу відносно основних категорій.

 

 

 

 

Інвестиційний рейтинг «invA-» означає, що об’єкт рейтингування характеризується високою інвестиційною привабливістю, порівняно з іншими об’єктами рейтингування. Спостерігається чутливість до впливу інвестиційних ризиків. Позначка «-» означає проміжну категорію рейтингу відносно основних категорій.

 

 

 

 

 

«Даний рейтинг – крок вперед для нашого міста. Ми постійно працюємо над поліпшенням інвестиційного клімату в Білій Церкві. У 2016 році міською радою була ухвалена «Стратегія інвестиційного розвитку Білої Церкви», де головним пріоритетом став розвиток бізнесу, зокрема, малого та середнього. Ми пішли далі, зробили ще один крок вперед – замовили кредитний та інвестиційний рейтинги, і стали першим містом у Київській області, що зробило це. Аналогічний рейтинг у регіоні має лише місто Київ. Ми були готові пройти цю перевірку, аби показати потенційним інвесторам перспективність вкладення власних коштів у наше місто і продемонструвати можливість побудови прозорих та ефективних взаємовідносин з потенційними інвесторами та кредиторами. Сам факт наявності у міста  кредитного рейтингу, незалежно від його рівня, вже є позитивним, оскільки це свідчить про інформаційну відвертість влади та міста. Ми відкриті для потенційних інвесторів», - наголосив Геннадій Дикий.

Міський голова також зазначив, що Біла Церква вже має позитивний досвід налагодження співпраці з такими компаніями, як «Маревен Фуд Україна», «Біофарма», «Новус», «Термо-Пак» тощо.

Розвитку підприємств з іноземними інвестиціями в Білій Церкві сприяє й прийняте міською владою рішення щодо зменшення розміру сплати пайової участі у розвитку інфраструктури при здачі об’єкта в експлуатацію з 10 до 2%. Тож наше місто готове до співпраці з інвесторами.

Директор муніципального департаменту IBI Rating Agency Дмитро Задесенець наголосив, що кредитний рейтинг «uaBBB+» визначається за національною рейтинговою шкалою, що затверджена Кабінетом Міністрів України. Він означає, що місто є досить кредитоспроможним. Також відзначив, що такі рейтинги мають приблизно 20 міст України, і кредитний рейтинг Білої Церкви такий самий, як у Тернополя, а інвестиційна привабливість – на рівні Сум і Тернополя.

Заступник директора комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Агентство стратегічного розвитку Білої Церкви» Ірина Бистрова відмітила, що проведення рейтингування міста було зумовлене потребою виявлення його сильних та слабких сторін, визначення правильності вектору прийнятої Стратегії розвитку Білої Церкви на період до 2025 року, а також низкою інших чинників.

«Ми задоволені одержаними результатами. Зараз міста вступають у глобальну конкуренцію, і сьогодні Біла Церква вимушена конкурувати не лише з малими містами, а й з обласними центрами, і не лише України. Суми, Тернопіль, Рівне – це, по факту, рівноцінні міста, але ми знаємо, що Біла Церква є одним із найпотужніших промислових центрів України, і не тільки. Про це свідчать обсяги реалізованої промислової продукції, які щороку зростають. Велика площа, потужні інженерні майданчики можуть створити сприятливі умови для приваблення як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів», - зауважила Ірина Бистрова.

Під час прес-конференції наголосили, що наше місто має перспективи створення логістичного хабу з урахуванням існуючого аеродрому, дорожніх і залізничних сполучень. Тож на наступних кроках щодо залучення інвестицій комунальним підприємством «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» зупинився його директор Сергій Кандауров. Він наголосив, що підприємство, якому минулоріч виповнилося 90 років, – КП «БВАК» може стати тим інфраструктурним об’єктом, який є необхідним для реалізації амбітних планів щодо розвитку міста. Цьому сприятиме і той факт, що Міністерство інфраструктури України планує до 2020 року створити Міжнародний аеропорт «Біла Церква» з мультимодальною інфраструктурою для вантажних і пасажирських авіаперевезень, а також забезпечити розвиток сучасного центру технічного обслуговування і ремонту повітряних суден.

«Наше підприємство займається ремонтом повітряних вантажних суден, але технічні характеристики нашої злітно-посадкової смуги дозволяють при її модернізації приймати також «Боїнги». За оцінками нашого партнера, це дасть змогу обслуговувати 120 тис. пасажирів і приймати 1000 т вантажу на рік, а також створити понад 2600 робочих місць. Європейські експерти позитивно оцінили ці можливості, наголосивши, що проект потрібно впроваджувати якомога швидше», - зазначив Сергій Кандауров.

Тимчасово виконуючий обов'язки директора комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Агенція стратегічного розвитку Білій Церкві Олександр Прилуцький зупинився на наступних кроках та планах даного підприємства, наголосивши, що однією з амбітних цілей діяльності Агенції є залучення 250 млн доларів інвестицій та створення 7 тис. робочих місць. Також підприємством було розроблено дорожній план, створено інвестиційний паспорт міста, завершується робота над створенням інвест-порталу, триває робота над залученням міжнародних грантів та інвестицій, покращенням бізнес-середовища в Білій Церкві, розглядається можливість випуску муніципальних облігацій з метою прискорення розвитку місцевого аеропорту тощо.

«Незалежні рейтинги є важливим орієнтиром для інвесторів, адже дозволяють побачити стабільність та інвестиційну привабливість самого міста. Це дає можливість ефективно спозиціонувати Білу Церкву серед інших міст в Україні, і це свідчить про високий рівень бізнес-культури, відкритість міської влади до співпраці з інвесторами. Водночас, це дозволяє інвестору, оцінивши власні ризики, вкладати кошти в місто», - зауважив Олександр Прилуцький.

Нагадаємо, 18 квітня у Білій Церкві відбулося підписання тристороннього договору між виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради, Агенцією стратегічного розвитку Білої Церкви та рейтинговим агентством IBI-Raiting щодо визначення та оновлення кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості м. Біла Церква. Детальніше – за посиланням: https://bc-rada.gov.ua/node/8686.

Фотографії до новини: тут