Професійна соціальна підтримка

|  06. 08. 2018

Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді продовжує проводити Дні Центру в мікрорайоні. 02 серпня локацією для інформаційного намету Центру було обрано вулицю Турчанінова, де перетинаються шляхи між дитячим садочком та загальноосвітньою школою, навчальними закладами для юнацтва та бібліотекою, магазинами та ринком. Саме цими маршрутами переважно «курсують» представники сімей з дітьми та молодь, для яких і працюють спеціалісти Центру.

Перелік послуг, які можна отримати в Білоцерківському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, включає комплексний соціальний супровід сімей та осіб молодіжного віку, котрі опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, соціальну та психологічну підтримку учасників антитерористичної операції та вимушено переміщених осіб і членів їх сімей, соціальний патронаж молоді, яка перебуває в конфлікті з законом, всебічну соціальну підтримку осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі пошук та підготовку наставників над дитиною. Фахівці Центру консультують з питань створення сімей патронатних вихователів, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, здійснюють соціальне супроводження прийомних сімей.

При Центрі постійно діють молодіжний клуб «Крокуючи до успіху», клуб спілкування молодих людей з особливими потребами «ВОЛДІС» та Клуб взаємопідтримки прийомних батьків. З метою підвищення рівня батьківської компетентності, навчання батьків сучасним методам виховання та формування у них навичок безконфліктного спілкування і налагодження позитивних взаємин в родині, проводяться заняття тренінгового курсу «Батьківство в радість». Крім цього, в Центрі працює Молодіжний телефон підтримки і завжди можна отримати конфіденційну та безоплатну консультацію фахівця із соціальної роботи, психолога і юриста.

Для максимального наближення соціальних послуг до отримувачів, робота Центру побудована за принципом «дільничних». У кожному мікрорайоні міста розташовано окремий Пункт соціального обслуговування, який забезпечує можливість діяти мобільно та ефективно безпосередньо за місцем проживання сім'ї чи особи. До того ж, щочетверга працює консультаційний пункт при міському пологовому будинку та жіночій консультації, де спеціаліст Центру надає консультації з соціальних питань вагітним жінкам.

Віднедавна Центром у співпраці зі службою у справах дітей Білоцерківської міської ради та представниками Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги з питань насильства запроваджена нова форма роботи – День Центру в мікрорайоні, в ході якої фахові спеціалісти зазначених установ та організацій можуть безпосередньо на місці звернення дати професійну консультацію з соціальних, юридичних та психологічних питань, зацікавлені особи – отримати буклети з корисною інформацією, а діти – взяти участь у цікавих інтерактивних іграх.

Інформація Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді