Гра, що гартує дух

|  12. 10. 2018

11 жовтня, незадовго до потрійного свята – Дня  захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, у Білій Церкві стартував міський етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»). Цей захід дає змогу учнівській молоді набувати знання і навички, необхідні для захисників Вітчизни, гартувати дух і тіло, бути мужніми, сміливими, рішучими, дисциплінованими, відроджувати традиції українського козацтва. І це важливо сьогодні, у наш час, коли український народ відстоює цілісність та незалежність рідної держави на сході України.

Під час заходу рої десятих класів загальноосвітніх навчальних закладів Білої Церкви доповіли про готовність до відкриття міського етапу Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»), зачитавши свої гасла.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий: «Дивлячись на вас, відчуваєш впевненість, що Україна має своє майбутнє, своїх захисників і буде вільною та незалежною. Дякую організаторам цього чудового заходу, всім, хто долучився до цієї гри. А вам молодим, цілеспрямованим, сильним я бажаю перемоги. Ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»

Присутніх привітав також начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, начальник міського штабу гри  «Сокіл» («Джура») Юрій Петрик, який  наголосив, що етап цієї гри є важливо подією для міста, адже це ціла система виховної роботи, яка покликана вивчати історію України, традиції, опановувати інші предмети, гартувати тіло та дух, аби належно зреагувати у надзвичайних ситуаціях, а також бути сильним і перемагати.

Військовий комісар м. Білої Церкви, полковник Ігор Богданевич, звертаючись до присутніх, побажав школярам набути необхідних знань, а також наснаги, терпіння, успіхів і перемог.

Варто відмітити, що гра була організована управлінням освіти і науки Білоцерківської міської ради за сприяння батальйону Національної гвардії імені Кульчицького.

Під час заходу з творчими дарунками виступили: студентський хор «Обрій» Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу (керівник Аліна Андрєєва), переможці міського й обласного етапів та фіналісти Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») - рій «Нічна варта» Білоцерківської  спеціалізованої школи № 9, народний вокальний ансамбль «Співограй» ЦПО «Соняшник» (художній керівник О. Гаврилюк).

Заключним акордом патріотичного заходу стало дефіле військового оркестру Національної гвардії України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників незалежності й суверенної державності України та поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні.

По завершенню свята старшокласники та гості мали можливість оглянути бойову техніку, представлену Національною гвардією України, а також пройти інструктаж щодо поведінки в екстремальних ситуаціях.

У заході взяли участь: начальник Північного територіального об’єднання Національної гвардії України генерал-майор Микола Миколенко, заступник командира військової частини по кадровій роботі батальйону оперативного призначення військової частини Національної гвардії України ім. Сергія Кульчицького, полковник Руслан Козєнков, радник міського голови Микола Антонюк, учнівська молодь, викладачі, батьки, журналісти місцевих ЗМІ.