Увага! Отруйні гриби!

Дата :
2018-10-19

Увага!

Смерть від отруєння грибами!

Дощі, змінюють спеку, і грибники вже радіють, мріють про тихе “полювання” – на гриби! Але на жаль статистика отруєнь грибами дуже сумна. Так, у нас в місті Біла Церква на протязі 2018 року постраждало 9 чоловік, а за жовтень - 5 чоловік, з них одна людина померла, це жінка 73 років, яка збирала гриби (зеленушки) в лісі с. Трушки Білоцерківського району, разом з дочкою. І до речі перед тим як смажити гриби жінки попередньо відварили останні в цибулі.

Отруйні гриби повсякчас зустрічаються в нашій місцевості. Найчастіше діти та дорослі отруюються блідою поганкою, мухоморами, отруйними сироїжками, опеньками та іншими грибами.

Найнебезпечнішими для людини є отруєння блідою поганкою, всі частини цього гриба надзвичайно отруйні і ніяка кулінарна обробка не звільняє їх від отруйних речовин. Не збирайте гриби червиві, старі та невідомі.

Тож основною причиною отруєнь грибами є необізнаність постраждалих про їстівні та отруйні види грибів, особливо придбаних в місцях стихійної торгівлі. На кожному ринку виділено спеціальні торгівельні столи для продажу грибів, які попередньо перевіряються фахівцями лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, про що свідчить ярлик - висновок з лабораторії.

Білоцерківське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує любителям грибних страв купувати гриби промислового виробництва, що має бути підтверджено відповідними документами про походження і якість.

Категорично радимо не пригощати дітей стравами з грибів. Та й дорослим які мають хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразкові хвороби, панкреатити) необхідно відмовитися від вживання грибів.

Хай обминають Вас біди, хвороби. Здоров’я Вам.