Уже впроваджено всі чотири модулі в рамках проекту «Прозорий бюджет» Центру політичних студій та аналітики «Ейдос»

|  27. 11. 2018

Відтепер, завдяки «Прозорому бюджету» кожен користувач інтернету має доступ до інформації про бюджет. У модулях складні фінансові дані подаються у спрощеній візуалізованій формі.

Варто зазначити, що вперше у Білій Церкві проект  Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» було презентовано 28 вересня ц.р. Для того, щоб зробити інформацію про міський бюджет  більш доступною та зручнішою у користуванні,  цього дня було підписано меморандум про співпрацю між Білоцерківською міською радою і Центром політичних студій та аналітики «Ейдос».  Міська влада зобов’язалась передати всю необхідну інформацію, а Центр «Ейдос»  -інтегрувати її в загальну систему.

За цей проміжок часу вже впроваджено всі модулі проекту та завершується остаточне наповнення даними модуля «бюджет на мапі – карта ремонтів». Кожен з модулів покликаний вирішити маленьку частину великої проблеми інформативності.

Коментуючи процес, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Сергій Постівий зазначив: «Вже зараз, кожен громадянин має можливість, зайшовши  на сайт міської ради, отримати інформацію про кошти, що надійшли до міського бюджету та вчинені операції розпорядниками коштів щодо їх витрат. При цьому, по кожній сумі витрачених коштів видно, з ким укладено договір,  на яку суму, яка судова історія підприємства, чи притягувалися підприємства, з якими міська влада уклала договори, до відповідальності за рішеннями судів, чи проводились ними тендерні процедури, якщо проводились - можна відстежити ці процедури. Окрім того,  інформація на сайті зв’язана з офіційними державними реєстрами та системою контролю контрагентів - YouControl, що дає можливість будь-кому здійснювати найглибший контроль витрат  коштів  платників податків.   Наразі завершується наповнення останнього модулю –«Бюджет на мапі». ГО Центр «Ейдос» назвав цей модуль – «Карта ремонтів»,  він, окрім інформації про витрачені кошти по об’єктам з прив’язкою до карти, ще й має інформацію про стан  якості доріг у місті, який аналізується незалежними від міської влади сервісами – NAVIZAR та   UAroads».

Детальніше про модулі проекту:

- модуль «Місцевий бюджет» дає загальний огляд міського бюджету, дозволяє бачити дохідну та видаткову частину, містить інформацію щодо джерел наповнення бюджету та напрямків, за якими здійснюються видатки;

- модуль «Paywatch» або «Портал публічних фінансів» містить дані щодо транзакцій розпорядників бюджетних коштів. Що дозволяє побачити всі платіжні операції, які здійснюються щодо придбання товарів та послуг за кошти міського бюджету, а також аналізувати дані за широким спектром параметрів;

- модуль "Комунальні підприємства" створений задля візуалізації результатів фінансової діяльності комунальних підприємств міста. Основним завданням модулю є висвітлення показників фінансової звітності та результатів діяльності підприємств у вигляді доступних та зрозумілих для громадян графіків та інтерактивних візуалізацій. Даний інструмент охоплює динаміку всіх показників діяльності підприємств, дає можливість побачити і відсортувати ці показники за певними критеріями і зрозуміти, в якому стані перебуває підприємство за обраним параметром, а також з’ясувати стан комунальних підприємств міста в цілому.

- наразі впроваджується останній модуль - «Карта ремонтів». Він вже з’явився на офіційному сайті і зараз відбувається його наповнення. Після повної готовності він дозволить дати відповідь на питання, що побудоване чи відремонтоване в місті. Крім того, за допомогою системи інтегрованих даних, модуль дозволяє отримати інформацію про роботи, знайти відповідні договори, тендерну документацію щодо даного об’єкту і навіть навести довідки про репутацію компанії. Тобто на скільки якісно вона працювала з попередніми об’єктами – у межах різних міст України та з різними замовниками. Відповідно, у подальшому, це дасть змогу обирати тільки надавачів якісних послуг.

Варто зазначити, що подібні проекти дозволяють активній частині громади отримати інструменти безпосереднього аналізу та контролю щодо діяльності влади.  Таким чином, збільшується рейтинг прозорості міста, а значить зростає рівень довіри громади. Про це свідчать останні показники, згідно яких Біла Церква серед 100 найбільших міст України піднімається в рейтингах https://transparentcities.in.ua/rating/?rating-year=current . Станом на 11 листопада ц.р.  місто Біла Церква покращила свої показники прозорості з 39 до 48 балів у Рейтингу прозорості міст від антикорупційної організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

Тож, якщо Ви завжди хотіли брати участь в процесах контролю за витрачанням бюджетних коштів, відтепер у вас є зручний інструмент для цього. Ознайомитися з проектом «Прозорий бюджет» можна на офіційному сайті Білоцерківської міської ради в рубриці «Прозора влада» http://www.bc-rada.gov.ua/node/9326.