Місцеве самоврядування завжди було і лишається інститутом народовладдя

|  08. 12. 2018

Воно гуртує людей незалежно від їхнього віку, поглядів та уподобань, відіграє важливу роль у суспільному житті, складаючи невід'ємну частину державного устрою. Через самоврядування громадяни мають право обирати і бути обраними і головне - брати участь у вирішенні питань місцевого життя та відстоюванні інтересів територіальних громад.

7 грудня в Україні традиційно відзначається День місцевого самоврядування. Із цієї нагоди у Білій Церкві відбувся святковий захід, під час якого міський голова Геннадій Дикий привітав посадових осіб місцевого самоврядування із професійним святом.

«Можливо, що ще не всі жителі міста розуміють, що таке місцеве самоврядування, що воно може дати нашому суспільству, але повинні знати, що в Білій Церкві воно було і на початку становлення нашої держави як суверенної, і в 2013 році – з перших днів подій майдану Гідності, його засади впевнено працюють і сьогодні. У наш час уряд жодної європейської країни не може прийняти важливих рішень без консультацій з громадськістю, а посередником між ними є посадовці органів місцевого самоврядування. Саме працівники ОМС на місцях найкраще знають всі проблемні питання жителів, адже щодня, по всіх сферах життєдіяльності до них звертаються тисячі громадян для вирішення актуальних питань. Завдяки щоденній кропіткій праці саме працівників структурних підрозділів виконавчої влади забезпечується життєдіяльність Білої Церкви, вирішуються важливі проблеми соціально-економічного та культурного розвитку міста, працюють всі сфери. Дякую вам за те, що робите функціонування великого 210-тисячного організму міста злагодженим», -зазначив Геннадій Дикий.

Міський голова побажав усім усіляких гараздів та з нагоди свята вручив низці працівників місцевого самоврядування Почесні грамоти та подяки від Київської обласної ради, Київського регіонального відділення Асоціації міст України, грамоти та подяки Білоцерківської міської ради.

У ході заходу міський голова вручив Премію Білоцерківської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування.

Варто зазначити, що дана Премія вручається одинадцятий рік поспіль. Її метою є сприяння соціальній активності молоді, широкому залученню її до суспільного життя і подальшого розвитку місцевого самоврядування, підвищенню ролі в громадському житті нашого міста. Премія присуджується щорічно. За попередні роки її лауреатами стали 9 молодих людей та 7 молодіжних громадських організацій, які активно сприяли процесам розвитку місцевого самоврядування, досягли значних результатів у вирішенні соціальних і правових проблем територіальної громади м. Біла Церква.

У 2018 році Білоцерківська міська рада прийняла рішення про присудження Премії Білоцерківської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування Віталію Нестеренку - голові громадської організації «Зміни Білу Церкву». Премія присуджена  активну громадянську позицію, реалізацію і підтримку соціально значимих проектів, пропаганду здорового способу життя та привернення уваги учнівської молоді до екологічних проблем.

Нагороди також отримали команди-переможці, які брали участь у міській спартакіаді серед працівників відділів, управлінь міської ради, присвяченій Дню місцевого самоврядування.

В ході урочистостей присутні мали змогу проглянути концерт у виконанні акторів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім.П.Саксаганського.

У заході взяли участь депутати Білоцерківської міської ради, члени виконавчого комітету, заступники міського голови, представники громадськості та місцевих ЗМІ.