Патронатна сім'я - швидка сімейна допомога дитині

Дата :
2019-02-11

Що таке патронат?

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю

Покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісті; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які через трапились в їх сім’ї . Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною

На кожну дитину влаштовану в сім’ю виплачується соціальна допомога в розмірі 2 прожиткові мінімуми (відповідно до віку дитини). Розмір оплати збільшується на 10% на дитину віком до 1 року, дитину з інвалідністю

Розмір грошового забезпечення патронатному вихователю становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

За послуги патронатного вихователя  сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (органом опіки та піклування).

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, що готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування, та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви можете дізнатися, звернувшись до Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: бульвар Олександрійський, 113, тел. 6-83-11,   моб. 0978929290 чи  до Служби у справах дітей Білоцерківської міської ради за адресою: вул. Першотравнева,8, тел. 5-15-58.