Холод - не завада холодному асфальтуванню!

|  11. 02. 2019

Узимку через перепади температури, тріщини або інші невеликі дефекти дорожнього покриття часто перетворюються у вибоїни. Вони перешкоджають нормальному руху транспорту, призводять до пошкодження автомобілів та створюють загрозу виникнення аварійних ситуацій.

На жаль, повноцінний ремонт дороги за цих погодних умов неможливий, але міська влада віднайшла спосіб запобігти подальшому руйнуванню покриття та створити умови на дорогах, щоб дочекатися повноцінного ремонту.

Задля усунення цих проблем у місті розпочали ремонт аварійних ділянок вулично-дорожньої мережі з використанням холодних асфальтобетонних сумішей. Застосування цієї технології є найефективнішим способом ліквідувати дрібні деформації та пошкодження дорожнього покриття навіть за умови низької температури та опадів. Холодний асфальт — сучасний інноваційний дорожній матеріал, що відкриває унікальні можливості організаціям, які спеціалізуються на обслуговуванні доріг і дорожньому будівництві. Його використовують для швидкого ямкового ремонту та ремонту тріщин на автомагістралях, міських вулицях або під’їзних шляхах до будинку. Основою холодних асфальтобетонних сумішей є полімер – змінений асфальт із пластифікуючими й морозостійкими елементами.

Як це працює? У разі наявності вологу з вибоїн висушують. Після цього просушену поверхню обробляють в’яжучими матеріалами для кращого зчеплення з холодним асфальтом. Потім відбувається заповнення вибоїни холодною асфальтобетонною сумішшю. Для початку процесу полімеризації достатньо ущільнити матеріал віброплитами (машини вібраційної дії передають ґрунту частий коливальний рух. У результаті порушуються зв’язки між частинками, що спонукає їх до взаємного руху і більш щільній укладці). Фінальна полімеризація відбувається шляхом навантаження, яке спричиняє рух автотранспорту відремонтованими ділянками.

Враховуючи те, що холодний асфальт не стійкий до великих навантажень та призначений для асфальтування тільки невеликих ділянок, його використання не є заміною повноцінному ремонту дорожнього покриття. Однак його використання дозволяє продовжити термін служби дороги та дочекатися сприятливих умов для повноцінного ремонту.

У першу чергу, ремонтуватимуться вулиці з найбільшим трафіком автомобілів та ті, якими курсує громадський транспорт.