В’їзди та виїзди з Білої Церкви під «поглядом» камер

|  19. 02. 2019

Уже три роки  впроваждується у життя програма «Безпечне місто Біла Церква» (СМАРТ-СІТІ: Безпека)»

Геннадій Дикий, білоцерківський міський голова: «Білоцерківська міська рада ще три роки назад почала розробляти і впроваджувати програму. Це інтелектуальна система, яка дасть змогу швидко і оперативно реагувати на ті чи інші події, які відбуваються в місті. За цей час фінансувалися і впроваджувалися різноманітні напрями, передбачені цією програмою. Зокрема встановлено тривожні кнопки сигналізації в школах, впроваджено мапу порушень в місті».

Подібні проекти впроваджуються і в інших містах України та вже успішно функціонують у багатьох містах світу, тож білоцерківці  на їхньому прикладі можуть переконатися у позитивному досвіді таких сучасних і прогресивних кроків.

Проект включає декілька пов’язаних між собою заходів, які спрямовані на те, щоб зробити наше місто комфортним та безпечним (саме «комфорт та безпека» є одними з напрямків Стратегії розвитку Білої Церкви). Відеоспостереження в місті дозволяє вчасно та швидко реагувати на всі події, пов’язані з життєдіяльністю міста: починаючи з нагляду за благоустроєм Білої Церкви і закінчуючи виявленням правопорушень. Тож саме зі встановлення відеокамер варто  розпочинати таку серйозну роботу. Якість відеокамер надзвичайно важлива для функціоування системи. Відеокамери останнього покоління дозволяють не лише чітко бачити межі охоплення, а й при наявності програми фіксувати номери автомобілів, корегувати рух транспорту через управління світлофорами, реагувати на стихійні події та явища  тощо. Саме такі відеокамери і були закуплені міською радою Білої Церкви.

Геннадій Мельниченко, начальник Білоцерківського відділу поліції: «Для роботи поліції відеокамери мають дуже велике значення. Можна сказати, що успіх поліцейських, якщо брати у відсотковому співвідношенні, на 50% залежить від кількості, якості і місць розташування відеокамер. Ці камери дуже якісні. Вони і вночі, і на великій швидкості чітко фіксують автомобілі і розпізнають номерні знаки, в деяких випадках навіть видно, хто знаходиться в автомобілі. Ці камери дають можливість контролювати, хто заїжджає і виїжджає з міста».

Також надзвичайно важливим є те, яким чином відеокамери розміщені по місту. Правильна схема розміщення надає величезні можливості для огляду всього міста та для виключення можливості зникнення порушників порядку чи злочинців. Периметральне відеоспостереження – охоплення відеонаглядом в’їздів і виїздів з міста.

Сергій Постівий, керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради: «Ми консультувалися з правоохоронними органами та іншими містами, які вже впровадили дану систему. І одна з основних рекомендацій – це першочергове встановлення відеокамер на в’їздах та виїздах з міста.

Пусконалагоджувальні роботи вже провелись, зараз триває більш розширене навчання працівників роботі в даній системі. На сьогодні можемо говорити, що перший етап, той, який заплановано програмою, ми вже виконали, і система вже працює в повноцінному в тих обсягах, в яких має працювати.

Варто відмітити, що на будівництво периметральної системи відеоспостереження пішло дуже багато часу. Це пов’язано з підготовкою і виготовленням проектно-кошторисної документації. Крім того, фактично локації, де необхідно було обладнати камери, знаходяться поза межами міста, необхідно було вирішувати питання щодо підключення електроенергії, а також ліній зв’язку. В деяких випадках не було навіть опор, тому їх необхідно було встановлювати, що теж вимагає підготовки документації і часу».

Сьогодні вже можна говорити про завершення етапу впровадження периметрального відеоспостереження в Білій Церкві. Але це лише початок величезної роботи, результати якого можна буде спостерігати вже найближчим часом. Попереду встановлення відеонагляду в найлюдніших місцях Білої Церкви, на найжвавіших частинах дороги та інших місцях, що мають стратегічне значення.

Геннадій Дикий, білоцерківський міський голова: «Далі ми будемо встановлювати камери в центральних частинах міста, на ключових перехрестях в місцях скупчення людей. Це превентивні заходи для того, щоб убезпечити наших громадян. Набагато легше попередити будь-яке правопорушення і саме наявність камер у першу чергу змусить випадкового шкідника навіть не починати порушувати порядок та псувати майно громади».

Тож облаштування якісного відеонагляду – справа лише часу і наявних в бюджеті коштів, та ми з вами заслуговуємо на те, щоб жити в безпечному і комфортному місті.