Відділ енергоефективності Білоцерківської міської ради

 

Тел.:

E-mail: [email protected]

Графік роботи: з 9.00 до 18.00.

Обідня перерва з 13.00 до 13.45


ПІБ

Посада

Робочий ном. тел.

1

Кудінов Олексій Віталійович

Начальник відділу

-

2

Коробенко Лариса Степанівна


Головний спеціаліст

-


Основним завданням відділу є реалізація державної політики у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Функціями відділу є:

· Запровадження та забезпечення функціонування і розвитку системи енергетичного менеджменту в м. Біла Церква для здійснення моніторингу ефективності використання енергетичних та інших ресурсів.

· Збір, аналіз та узагальнення інформації щодо ефективності використання енергоресурсів комунальними підприємствами та бюджетними організаціями міста.

· Надання рекомендацій щодо впровадження енергозберігаючих заходів для скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів на об’єктах бюджетної сфери.

·Розробка пропозицій та проектів рішень щодо затвердження міських програм з питань підвищення енергоефективності та енергозбереження, участь у розробці проектів інших програм розвитку міста для врахування пріоритетних напрямків розвитку енергоефективності та енергозбереження, а також в межах покладених завдань та функцій, контроль за їх реалізацією.

· Постійний моніторинг доступних джерел залучення грантів, пільгових кредитів, державного фінансування та інших форм фінансової і технічної підтримки для реалізації проектів з підвищення енергоефективності та енергозбереження.

· Підготовка у співпраці з громадськими організаціями, органами виконавчої влади, іншими установами та організаціями, за погодженням з міським головою, заявок на отримання грантів міжнародної технічної допомоги та інших форм фінансової та технічної підтримки для реалізації проектів в сфері сталого енергетичного розвитку міста.

· Забезпечення участі міста в розподілі коштів державних цільових фондів та програм шляхом підготовки відповідних проектних пропозицій, запитів, концепцій, тощо.

· Розвиток співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, відповідними структурними підрозділами інших міст в Україні та за кордоном, долучення до міжнародних проектів та ініціатив в частині підвищення енергоефективності в містах, енергозбереження та зниження викидів парникових газів.

Довідкова інформація

Упродовж  2021 року задля досягнення позитивних зрушень соціально-економічного розвитку Білоцерківської міської територіальної громади відділом енергоефективності була проведена наступна робота:

Розпочато реалізацію Програми з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для обʼєднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Білоцерківської міської територіальної громади на 2021-2023 роки («Енергоефективний дім»), яка  затверджена рішенням міської ради від 24 грудня 2020 року  №70-05-VIII.

Впроваджено в дію Програму відшкодування з місцевого бюджету частини відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків Білоцерківської міської територіальної громади, які беруть  участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» державної установи «Фонд енергоефективності» на 2021-2023 роки, яка затверджена рішенням міської ради від 25 лютого 2021 року  №331-10-VIII.

Метою Програми є відшкодування за рахунок місцевого бюджету частини відсотків за кредитами, залученими об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації з підвищенням енергоефективності багатоквартирних будинків, поліпшення комфорту проживання  мешканців громади; стимулювання залучення інвестицій приватних власників для проведення заходів з модернізації багатоповерхівок; створення та запуск інституційного механізму стимулювання довгострокових і сталих джерел комерційного фінансування заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків.

На виконання вищезазначеної Програми було розроблено та впроваджено Порядок відшкодування з місцевого бюджету частини відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків Білоцерківської міської територіальної громади, затверджений рішенням Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 09 березня 2021 року
 № 162.

Ведеться активна робота з Міністерством інфраструктури України з метою ініціювання залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для розвитку міського громадського транспорту України щодо включення міста Біла Церква до даного проєкту, яким передбачається закупівля 25 тролейбусів та ремонт контактної мережі. На сьогоднішній день відпрацьовано техніко-економічне завдання по проєкту. Ведеться розрахунок фінансової частини залучення кредиту та передача всього проєкту до Міністерства інфраструктури України для отримання позитивного висновку та його подальшої передачі до Європейського інвестиційного банку.

Впроваджується проєкт спільно з Північною екологічною організацією НЕФКО «Реконструкція та модернізація мереж вуличного освітлення в
 м. Біла Церква шляхом технічного переоснащення». Проєкт передбачає виконання робіт з реконструкції та модернізації мереж вуличного освітлення в м. Біла Церква із заміни старих світильників на нові світлодіодні, заміни кронштейнів, влаштуванню захисного заземлення електроопор, утилізації демонтованих ламп та  розробці робочої документації. Наразі, відповідно до Плану закупівель, укладено Договір про здійснення технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції та модернізації мереж вуличного освітлення в м. Біла Церква із заміни старих світильників на нові світлодіодні, заміни кронштейнів, влаштуванню захисного заземлення електроопор, утилізації демонтованих ламп та коригуванню робочої документації. Розроблено проєкт Тендерної документації для закупівлі Крана-маніпулятора тракторного, а також перелік рекомендованих компаній для участі у закупівлі.

Спільно з Комунальним підприємством Білоцерківської міської ради "Білоцерківтепломережа" відділом енергоефективності подано заявку до Фонду підтримки кліматичного фінансування міст Асоціації «Енергоефективні міста України» для надання фінансової підтримки у напрямку «енергоефективність та термомодернізація будівель, вуличне освітлення, центральне теплопостачання та охолодження». Метою проєкту є надання фінансової підтримки містам, що не мають достатнього фінансування на впровадження стратегій та проектів в напрямку низьковуглецевого сталого розвитку. Для досягнення цієї цілі Фонд пропонує технічні та консультаційні послуги з підготовки «кліматичних» інвестицій і програм на ранній стадії їхньої розробки.

В рамках співпраці з Комунальним підприємством Білоцерківської міської ради «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» надано допомогу в оформленні аплікаційної форми для Реалізації проекту «Малому і середньому бізнесу Білоцерківської територіальної громади -  максимальна підтримка під час  пандемії COVID-19». Також надавалася допомога Управлінню благоустрою та екології Департаменту житлово-комунального господарства в перекладі Програми «УРБАН - ЗУСТРІЧІ \ Дитячі майданчики» та звітові до цієї Програми.

На відділ енергоефективності покладено обовʼязки енергомоніторингу та енергоменеджменту. Постійно ведеться дистанційний облік, моніторинг, контроль та аналіз споживання паливно-енергетичних ресурсів через автоматизовану систему енергомоніторингу (АСЕМ).

Користувачам АСЕМ (ЗОШ, ДНЗ, медичним закладам) надається консультація, методична, практична допомога та допомога при порушеннях в режимі роботи обладнання теплових пунктів закладів.

З метою поінформованості, швидкого та якісного реагування створено групу в додатку Вайбер, до складу групи входять представники закладів, які щоденно вносять дані використання теплової енергії, електричної енергії, споживання водопостачання та температурний режим в приміщеннях.

Впродовж 2021 року представники відділу енергоефективності неодноразово брали участь в онлайн-конференціях, вебінарах, семінарах, нарадах, тренінгах та інше.