Піднімаємо Білу Церкву на світовий рівень, завдяки мистецтву!

|  15. 03. 2019

13 березня виконавчий комітет підтримав ініціативу організувати у Білій Церкві «Міжнародний симпозіум скульптури».

Ініціаторами проекту є мистецтвознавці та активістки Валерія Голоскокова та Анна Лєдєнєва.

На презентації свого проекту вони запропонували  ідею, завдяки якій ми не лише зробимо Білу Церкву привабливою для туристів та інвесторів, а й значно підвищимо культурний рівень білоцерківців.

Оскільки реконструйований бульвар Олександрійський  веде до нашої туристичної перлини  парку «Олександрія»,  було запропоновано  зробити і сам бульвар туристично привабливим створивши на його базі Бульвар Сучасної Скульптури.

Наразі ведуться перемовини щодо участі у фестивалі скульпторів із Мадриду, Люксембургу та трьох скульпторів  із України.  Митці протягом двох тижнів створюватимуть скульптури у сучасному стилі з металу на тему: «Взаємодія».  У подальшому буде визначено остаточне  місце розміщення виготовлених робіт.

Створення скульптур відбуватиметься прямо на очах білоцерківців та гостей міста.

І є ще одна родзинка – ці скульптури ЗАГОВОРЯТЬ, що дозволить Білій Церкві стати першим в Україні й одинадцятим у світі містом з подібною дивиною.

Також у період проведення Симпозіуму буде проходити освітня програма, яка включає в себе: кінопокази про сучасну скульптуру, лекції, дискусії та зустрічі зі скульпторами, дитячі розвиваючі програми. Це дасть можливість місцевим жителям та гостям міста розширити свої знання про сучасну скульптуру і відчуті себе учасниками процесу створення арт-об'єктів, що прикрасять улюблене місто.

Досвід європейських міст свідчить, що завдяки подібним культурним проектам – покращується інфраструктура, збільшується наплив туристів, розвивається пов’язаний  з туризмом бізнес і гроші залишаються в місті. Врешті, завдяки таким проектам, можемо розвиватися і ми!

Рішенням було затверджено склад організаційного комітету з підготовки та проведення  симпозіуму скульптури.  Додатковим  рішенням буде ухвалено детальні заходи та положення  щодо діяльності організаційного комітету.

Фотогалерея