Сучасне місто. Інфраструктура. Проїзд до міста

Місто забезпечене всіма видами комунальних послуг, що надаються спеціальними та комунальними підприємствами. У сучасному місті діють 40 великих промислових підприємств, 19 бюджетоутворюючих підприємств в галузі промисловості, 35 спільних підприємств; розгалужена мережа відділень банківських установ та страхових компаній. Активно розвивається підприємництво. Активно розвивається підприємництво.

Місто має дві залізничні станції – «Біла Церква» і «Роток» Козятинської дирекції залізничних перевезень ДТГО «Південно-західна залізниця» та приміські комунікаційні станції. Біла Церква є важливим вузлом автомобільних доріг. Поряд із нею проходить автомагістраль Санкт-Петербург – Київ – Одеса. Проїзд автобусами та маршрутними таксі до столиці України здійснюється із наступних пунктів відправлення, розташованих на території міста Біла Церква:
1. площа Волі 
2. залізнична станція «Біла Церква» 
3. мікрорайон Леваневського 
4. мікрорайон Критого ринку 
5. Будинок приїжджих 
6. район Центрального ринку (Приміська автостанція) 
7. вул. Шевченка 
8. масив Таращанський 

Перевезення на маршруті «Біла Церква – Київ» здійснюють підприємства-перевізники: ПП «К-А-Н» (тел. (04463) 9-14-96), МПП «Діліжанс» (тел. (04463) 5-24-42), ПП «Валоїс» (тел. (04463) 9-07-93), ПП ТА «Ікарус» (тел. (04463) 7-26-93), ВАТ «Білоцерківський автобусний парк» (тел. (04463) 6-54-12).

Перевезення у напрямку Біла Церква – Київ здійснюються щоденно з 5-00 до 20-00 з інтервалом руху 20-30 хвилин.

Перевезення в напрямку Київ - Біла Церква здійснюються із пунктів відправлення Центральний залізничний вокзал, Палац «Україна», станція метро «Либідьська» з 6-30 до 22-00 з інтервалом руху 20-30 хв.

Орієнтовна вартість квитка 15-00 грн.

Проїзд до столиці приватним автомобільним транспортом здійснюється по трасі Е-95 «Київ-Одеса», яка безпосередньо наближена до міста, відстань до Києва – 84 км.

Місто має розгалужену телефонну мережу: вся територія покрита мережами мобільного зв’язку всіх провідних операторів України ( МТС, Київстар, Life, Білайн і ін.) та мережі стандарту СДМА. Продаж карток поповнення рахунку вільно здійснюється в торгівельній мережі по всій території міста. Найбільший оператор проводового зв’язку на території міста є Центр електрозв’язку ВАТ «Укртелеком».

Послуги поштового зв’язку надають 14 відділень поштового зв’язку Центру поштового зв’язку №1 Київської обласної дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта».

Основними напpямами економiчноi дiяльностi є пpомисловiсть, будiвництво, pозвиток малого пiдпpиємництва. Нині в місті працюють підприємства різних галузей. Провідними з них є хімічна та нафтохімічна, харчова промисловість, машинобудування , виробництво машин і устаткування, виробництво інших неметалевих мінеральних виробів.

Найбільшу питому вагу (45,0%) в загальному обсязi виpобництва пpомислової пpодукцiї займає хімічна і нафтохімічна промисловiсть.

Промисловий комплекс міста на сьогоднішній день складає 50 промислових пiдприємств, в тому числі 2 - державної та 2 комунальної власностi. Найбiльш потужнi - закрите акцiонерне товариство "Росава" по виготовленню автошин, товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "Iнтер-ГТВ" по виготовленню формових та неформових гумово-технiчних виробiв, закрите акцiонерне товариство "Бiлоцеркiвська теплоелектроцентраль" по виробництву теплоенергiї та електроенергii, відкрите акцiонерне товариство „Трібо” по виробництву накладок і колодок гальмових.

Пасажирські перевезення здійснюють 4 приватних підприємства та підприємство комунальної власності - тролейбусний парк.

Продукцiя промислових пiдприемств мiста експортуеться в країни близького та далекого зарубiжжя, в т.ч. Австрiю, Нiмеччину, Словакiю, Польщу, Iспанiю, Угорщину, Литву, Росiю та iншi.

Мiсто пiдтримує взаємовигiднi партнерськi вiдносини з мiстами побратимами Польщі, Бiлорусiї, Грузiї, Литви.

В мiстi активно розвивається приватний бізнес. Станом на 01.11.2008 року зареєстровано2600 юридичних осіб та 14785 фізичних осіб. Діє розвинута інфраструктура підтримки малого підприємництва (міський Фонд підтримки підприємництва, Білоцерківський регіональний бізнес-центр, Білоцерківський інноваційний бізнес інкубатор), яка на сьогоднішній день набула визнання як в Україні, так і в таких розвинутих країнах світу як США, Німеччина, а також в країнах Східної Європи.