Інформація про стан законності в м. Біла Церква з питань додержання законодавства про працю

Дата :
2014-03-21

Відповідно до вимого статті 259 Кодексу законів про працю України вищий нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

Захист прав громадян  на оплату праці, соціальний захист інвалідів та створення гарантованих законодавством умов їх реабілітації є одними із головних пріоритетів діяльності прокуратури Київської області, а відтак і прокуратури м. Біла Церква у здійсненні прокурорського нагляду в 2014 році.

Так, в поточному році прокуратурою м. Біла Церква проведено перевірку Білоцерківського виробничого підприємства «Весна» Українського товариства глухих з питань дотримання посадовими особами вказаного підприємства вимог  Кодексу законів про працю України, законів України «Про оплату праці» та «Про основи соціального захисту інвалідів в Україні».

Як засвідчила перевірка, в порушення вимог ч. 1 ст. 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці» та ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів  в Україні», на Білоцерківському виробничому підприємстві «Весна» Українського товариства глухих, станом на 20.02.2014 року існувала довгострокова заборгованість по заробітній платі в сумі 160,1 тис. грн. перед 94 працівниками, з яких 62 являються інвалідами.

За результатами перевірки директору виробничого підприємства «Весна» Українського товариства глухих 21.02.2014 року внесено подання про усунення порушень вимог закону, яке на даний час розглянуте та задоволене, а заборгованість по заробітній платі завдяки прокурорському реагуванню погашена в повному обсязі.

Крім того, нагадуємо роботодавцям, що відповідно до ст. 115 Кодексу законів про працю України своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості. Частиною 3 статті 15 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що  оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов'язань щодо оплати праці. А також стаття 175 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності.

З огляду на вищевикладене, прокуратурою міста і надалі будуть вживатись заходи  з метою виявлення та недопущення порушення  прав громадян  в тому числі, і на оплату праці.

Прокурор м.Біла Церква
старший радник юстиції                                                                             С.Олійник