Право на працю є одними із головних пріоритетів діяльності прокуратури у здійсненні прокурорського нагляду

Дата :
2014-03-26

Прокуратурою міста Біла Церква продовжуються вживатись заходи спрямовані на захист конституційних прав громадян, зокрема права на працю, що є одними із головних пріоритетів діяльності прокуратури у здійсненні прокурорського нагляду в 2014 році.

Так, у березні поточного року до прокуратури міста за захистом своїх конституційних прав на працю звернулись ряд громадян, які повідомили, що близько року працювали без оформлення трудових відносин на одному із будівельних підприємств міста та недоотримали заробітну плату за виконану роботу.

За вказаним зверненням прокуратурою міста організовано та проведено перевірку із залученням спеціаліста Територіальної державної інспекції з питань праці у Київській області. Під час перевірки, доводи, викладені у зверненні підтвердились та було встановлено, що вказане підприємство протягом 11 місяців використовувало найману працю чотирьох працівників без оформлення трудових правовідносин, що є грубим порушенням статті 24 Кодексу законів про працю України.

За результатами перевірки, 24.03.2014 року прокуратурою міста розпочате кримінальне провадження за фактом грубого порушення законодавства про працю за наявності ознак злочину, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, яке відповідно до вимог ст. 214 КПК України  направлене для проведення досудового розслідування до слідчого відділу Білоцерківського міського відділу ГУ МВС України у Київській  області. На даний час досудове розслідування триває.

З огляду на вищевикладене нагадуємо роботодавцям, що незаконне звільнення чи інше грубе порушення трудового законодавства, відповідно до ст. 172 Кримінального кодексу України, є кримінально караним діянням.

Прокурор м . Біла Церква
старший радник юстиції                                                                             С.Олійник